21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Karahan: İntihar yok’ devletin koruması altında

Karahan: İntihar yok’ devletin koruması altında

Haber Merkezi - 16 Ekim 2018 Salı - 18:56 Karahan: İntihar yok’ devletin koruması altında

Denizli Valiliği, Kale ilçesindeki çirkin olayın mağduru kızın intihar ettiği iddialarını yalanladı ve kızın devletin koruması altında olduğunu bildirdi.

A- A+

Vali Hasan Karahan, Kale olayının mağduru kızla ilgili sosyal medyada “intihar etti” iddiasının yer aldığına işaret ederek, şu açıklamayı yaptı :

“Geçtiğimiz günlerde Kale ilçemizde meydana gelen olayda ismi geçen kız çocuğumuz ile ilgili bugün bazı sosyal medya organlarında intihar ettiğine yönelik yer alan asılsız haberlere ve paylaşımlara ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi ile alakalı olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Söz konusu olaya ilişkin Kale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamlı olarak devam etmektedir. Valiliğimizce de titizlikle takip edilmektedir. Olayda adı geçen kız çocuğumuz devletimizin koruması altına alınmış olup, intihar ettiğine yön”elik sosyal medyada yer alan haber ve paylaşımlar asılsız olup, bu tür gerçek dışı paylaşımların amacının, kamuoyunda huzursuzluk yaratarak vatandaşlarımızı provoke etmek amaçlı olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple, sosyal medyada yer alan gerçek dışı haberlere itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”