İş insanı Yasin Cinkaya’nın cenazesi 17 Ocak’ta toprağa verilecek – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İş insanı Yasin Cinkaya’nın cenazesi 17...

İş insanı Yasin Cinkaya’nın cenazesi 17 Ocak’ta toprağa verilecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ocak 2024 Pazartesi - 12:53Güncelleme: 15 Ocak 2024 Pazartesi - 13:39
İş insanı Yasin Cinkaya’nın cenazesi 17 Ocak’ta toprağa verilecek

Aydın’ın Didim ilçesinden balık avlamak üzere Ege Denizi’ne açılan, 24 gün sonra Yunan adası Samos’a cansız bedeni vuran iş insanı Yasin Cinkaya’nın cenazesinin 17 Ocak Çarşamba günü toprağa verileceği, kardeşi Yavuz Cinkaya’nın cenazeyi almak üzere Samos Adası’na gittiği bildirildi.

Cinkaya Ailesi’nden yapılan açıklamada, “Sevgili bir eş, evlat, baba, dayı, amca, ağabey ve kardeş olan Yasin Cinkaya aramızdan ayrıldı. Onun sevgisi, neşesi ve iyilikleriyle dolu yaşadığı yıllar, arkasında derin bir iz bırakarak gözlerimizin önünde yüzlerce anı bıraktı. Hayat, onun yokluğunda sessiz ve eksik hissettirecek. Ancak Yasin Cinkaya’nın bize bıraktığı sevgi, sabır ve anlayışla dolu olan mütevazı miras her zaman kalplerimizde yaşayacak” denildi.

Açıklamada, cenaze töreninin 17 Ocak Çarşamba günü öğle namazına müteakip Kınıklı Mahallesi Pamukkale Üniversitesi Kampüsü’ndeki Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camisi’nde düzenleneceği, cenazenin Şemikler Aile Mezarlığına defnedileceği belirtildi.

CENAZE BUGÜN GELECEK

Öte yandan, Yasin Cinkaya’nın kardeşi Yavuz Cinkaya, ağabeyinin cenazesini almak üzere Samos’a gitti. Cenazenin akşam saatlerinde Kuşadası’na, oradan da Denizli’ye getirilmesi bekleniyor.

ACI HABER GÜNLER SONRA GELMİŞTİ

Faber Mermer Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Cinkaya, 13 Aralık’ta balık avlamak üzere Didim’den denize açılmış, ancak kendisinden bir daha haber alınamamış ve 14 Aralık’ta aile tarafından kayıp bildiriminde bulunulmuştu.

17 Aralık’ta Ege Denizi’ndeki Samos Adası Kavrikos Mykalis sahiline bir ceset vurmuş, morga kaldırılan cenazenin ardından Interpol üzerinden Samos Adası yöneticileriyle bağlantı kurulmuş, Yavuz Cinkaya DNA örneği vermiş ve eşlenme sağlanarak cenazenin Yasin Cinkaya’ya ait olduğu belirlenmişti.