17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Hukuk camiasına başsağlığı mesajları

Hukuk camiasına başsağlığı mesajları

Haber Merkezi - 10 Mayıs 2017 Çarşamba - 12:28 Hukuk camiasına başsağlığı mesajları

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli’nin trafik kazasında yaşamını yitirmeleri üzerine, protokolden başsağlığı mesajları art arda geldi.

A- A+

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, “Denizli Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper ve şoförü, trafik kazasında hayatını kaybetti. Acımız büyük. Ailesi ve yargı camiasının başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de twitter hesabından, “Elim kaza sonucu yaşamını yitiren kıymetli dostum Denizli Başsavcımız Mustafa Alper ve şoförüne Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum” paylaşımını yaptı.

CHP Milletvekili Melike Basmacı da soruşturma sürecinin en kıs zamanda sonuçlanmasını beklediklerini belirterek, “Geçirdiği elim trafik kazası sonucunda hakkın rahmetine kavuşan hukuk adamı Başsavcımız Mustafa Alper’i ve aynı kazada vefat eden şoförü Muzaffer Akşehirli’yi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Allahtan rahmet, kederli ailesi ve hukuk camiamıza başsağlığı diliyorum. Aynı zamanda kazada yaralanan Polis Memuru Ramazan Uğur’a da Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da paylaşımında, “Trafik kazasında vefat eden Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper Bey’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Acımız büyük” dedi.

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan da “Erken yaşta değerli bir hukuk adamını kaybettik. Hukuk camiasına, çalışma arkadaşlarına ve yurttaşlara doğrudan katkı sağlayan değerli bir hukukçuydu. Vefatı hepimiz derinden yaraladı. Ailesine ve Denizli hukuk camiasına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ da “Bu sabah meydana gelen trafik kazasında Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ölüm haberini aldık. İnsani yaklaşımı herkes tarafından bilinen ve takdir edilen Alper, bizleri ve şehrimizi hüzne boğmuştur. Pamukkale Üniversitesi olarak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli’ye Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm yargı mensuplarına başsağlığı, ağır yaralan koruması Ramazan Uğur’a ise acil şifalar dileriz” açıklamasını yaptı.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, açıklamasında “Meydana gelen elim bir trafik kazasında Denizli Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli’nin hayatlarını kaybettiğini, korumasının ise ağır yaralandığı derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhumlara Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanları cennet olsun” ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Teman Sancar, yaptığı açıklamada üzüntülerini dile getirerek, “Geçirdiği elim trafik kazası sonucunda hakkın rahmetine kavuşan çok değerli devlet ve hukuk adamı sevgili bir dost ve ağabey olan Sayın Başsavcımız Mustafa Alper’i ve aynı kazada vefat eden şoförü Muzaffer Akşehirli kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Allahtan Rahmet diliyor, Değerli eşleri hakim hanımefendiye ve sevgili evlatlarına Başsağlığı diliyoruz, Denizli’mizin başı sağolsun, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Gerçekten acımız büyük. Odamızda gerçekleşen Meclis toplantısında da Başsavcımızın üretime, sanayiye olan yatkınlığını bizzat yaşamış ve tüm farklı gündemlere rağmen kendisiyle sanayiyi konuşuyor olmanın mutluluğunu yaşamıştık. Empati gücü ve vatan sevgisi bu kadar yüksek olan başsavcımızın beklenmedik vefatı, bu nedenle bizi derinden üzmüştür. Kaybımız da acımız da büyük” dedi.