28.05.2023, Pazar
16 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Eski eşini boğarak öldüren sanık hakkında...

Eski eşini boğarak öldüren sanık hakkında müebbet hapis istendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Nisan 2023 Pazartesi - 23:06Güncelleme: 3 Nisan 2023 Pazartesi - 23:07
Eski eşini boğarak öldüren sanık hakkında müebbet hapis istendi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, eski eşini iple boğarak öldüren, daha sonra Serinhisar’da ormanlık alana gömen katil zanlısının yargılanmasına devam edildi. Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanık, karısını iple boğduğunu ve ölmesi için 5 dakika beklediğini söyledi.

TIKLAYIN | Eski karısını öldürüp ormanlık alana gömen kişi yakalandı

İlçenin Anafartalar Mahallesi’nde geçen ay işlenen cinayette, kendisinden haber alınamayan 32 yaşındaki Fatma Çetin ile ilgili yapılan ihbar üzerine 4 yıl önce boşandığı 40 yaşındaki Ebubekir Karakurt gözaltına alınmış, yapılan sorgulamasında işlediği cinayeti itiraf etmiş, cesedi Serinhisar'ın yatağa Mahallesi'ndeki Kefe Yaylası yakınlarında gömdüğünü itiraf etmişti.

Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davayla ilgili hazırlanan iddianamede, “tasarlayarak öldürme”, “boşandığı eşi kasten öldürme” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi.

İDDİANEMEDE OLAYLAR DETAYLARIYLA YER ALDI

Hazırlanan iddianamede cinayet günü yaşananların detayları da yer aldı. İddianameye göre olay günü sabah saat 06.30 sıralarında yanına eldiven, ip ve çuval alan Ebubekir Karakurt, evin bodrumuna saklanarak beklemeye başladı. Sabah 08.30’da çocuğunu okula götüren Fatma Çetin’e ilk olarak müdahalede bulunmadı. Genç kadın saat 12.30 sıralarında kızına beslenme götürmek için evden çıktığında anahtarla kapıyı açarak içeri girdi. İçeride genç kadının bakıcılığını yaptığı 4 yaşındaki çocukla karşılaştı. Biraz konuştuktan sonra banyoya saklanarak beklemeye başladı.

Genç kadının eve gelip banyoya yönelmesinden sonra yumruklarla saldırdı. Yanında getirdiği iple genç kadını boğarak öldürdü. Daha sonra cesedi önce çuvala ardından evde bulduğu battaniyeye sararak aracına taşıdı. Bu sırada güvenlik kamerası sistemini devre dışı bırakmak için tüm binanın şalterini indirerek elektrikleri kesti.

Cesedi Serinhisar’ın Yatağan Mahallesi’ndeki Kefe Yaylası’na götürdü. Burada açtığı çukura cesedi gömdükten sonra üstünü toprak ve çalılarla örttü. Genç kadının telefonunu parçalayarak attı. Daha sonra beraberinde getirdiği kazma ve küreği annesi H.K.’nın evine bıraktı. Genç kadının giysilerini çöpe attı. İddianamede, genç kadının boğulma sırasında kendisini kurtarmak için “Bekir seni seviyorum” dediği bilgisi de yer aldı.

Olay Fatma Çetin’in kızının okuldan dönmesi ile ortaya çıktı. Evde annesini bulamayan küçük çocuk yan komşusuna sordu. Eve giren komşu kan izlerinden sonra genç kadının tehdit edildiğini bildiğinden polise haber verdi. Polis olay yerine geldiğinde genç kadının Ebubekir Karakurt tarafından kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Bakıcılığını yaptığı çocuğa Karakurt’un fotoğrafını göstererek eve gelip gelmediğini sordu. Eve geldiği öğrenilince telefonla ulaşılan Karakurt, Emniyet Müdürlüğü’ne çağırıldı ve gözaltına alındı.

“BOĞAZINI İPLE SIKTIM”

Mahkemede ifade veren sanık Karakurt, işlediği cinayeti anlatırken “Boğazını iple sıktım. 5 dakika boyunca öldürmeye zorladım. Ölünce kendime geldim” ifadesini kullandı.

Eski eşinin çocuklarına bakmadığını, annelik yapmadığını ileri süren Karakurt’un, cinayetten 4 gün önce genç kadını telefonla arayarak öldürmekle tehdit ettiği ileri sürüldü.

Olayın tanıkları mahkemedeki ifadelerinde genç kadının çocuklarına özen gösterdiğini ve çok iyi baktığını söyledi.