Domuzlardan kaçarken dağda kayboldu – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Domuzlardan kaçarken dağda kayboldu

Domuzlardan kaçarken dağda kayboldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Mayıs 2023 Salı - 18:08Güncelleme: 30 Mayıs 2023 Salı - 18:08
Domuzlardan kaçarken dağda kayboldu

Denizli’den ağaç kesiminde çalışmak üzere Antalya’nın Manavgat ilçesine giden Rus vatandaşı, dağlık bölgede domuzlardan kaçarken kayboldu. Kiri Syvorotkin, Denizli’den yapılan telefon aramasıyla bulundu.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Sarılar Karakolunu telefonla arayan bir kişi, Rus uyruklu arkadaşının eşinin Yaylaalan ve Sevinç mahallelerinin yakınında ormanlık alanda ağaç kesim işinde çalışmak üzere gittiğini, kendisinden haber alamadıklarını söyledi. Bunun üzerine Sarılar Jandarma Karakolu ekiplerini harekete geçti.

Bölgeye gelen jandarma ekipleri, havanın yağışlı olması, normal araçla ulaşımın sağlanamayacağının belirlenmesi üzerine yola köyden temin edilen traktörle devam etti. Tele konferans yöntemiyle kendilerine ihbarda bulunan kişi ve kayıp kişiyle irtibat kuran jandarma ekipleri, yaklaşık 2 kilometre yaya olarak yol aldıktan sonra kayalık bir bölgede saklanan Rus vatandaşı Kiri Syvorotkin’e ulaştı.

Haberin DevamıReklam
Yağmurdan ıslanmış ve oldukça korkmuş olduğu gözlenen Rus vatandaşı Syvorotkin, jandarma ekiplerine internetten verilen iş ilanı üzerine bölgeye geldiğini, anlaşamayınca geri dönmek için yola çıktığını, domuzların saldırısına uğrayınca kaçarken yolunu kaybettiğini ve saklandığını söyledi.

Sarılar Jandarma Karakoluna getirilen Syvorotkin, çay ikram edilip üzerini kuruttuktan sonra terminale götürüldü ve Denizli otobüsüne bindirildi. (İHA)