08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. DNA testi sonuçlandı, kemikler kayıp kişiye...

DNA testi sonuçlandı, kemikler kayıp kişiye ait çıktı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Aralık 2022 Çarşamba - 17:44Güncelleme: 14 Aralık 2022 Çarşamba - 17:44
DNA testi sonuçlandı, kemikler kayıp kişiye ait çıktı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde ormanlık alanda 3 yıl önce bulunan kemik parçalarının 13 yıldır kayıp olarak aranan ve öldürüldüğü öne sürülen Bayram Tosun'a ait olduğu kesinleşti.

• TIKLAYIN | 13 yıl önceki cinayetle ilgili 3 kişi gözaltına alındı

• TIKLAYIN |  Kayıp kişiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı

• TIKLAYIN | Kayıp Bayram Tosun’un öldürüldüğü iddiasıyla ilgili yeni gelişme

İzmir Adli Tıp Kurumu, Bayram Tosun’un öldürüldüğü iddiası üzerine Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında kimsesizler mezarlığından çıkarılan kemik parçaları üzerindeki incelemesini tamamladı.

DNA incelemesi sonucu, Menteşe ilçesindeki ormanlık alanda 3 yıl önce bulunan ve o dönemde kime ait olduğu belirlenemediği için kimsesizler mezarlığına gömülen kemik parçalarının, Bayram Tosun’a ait olduğu belirlendi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmayı sürdürdüğü öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin Çameli ilçesindeki evinden 2009’da ayrılarak Menteşe ilçesine çalışmaya giden Bayram Tosun’dan haber alamayan yakınları, kayıp başvurusunda bulunmuş, o dönem aramalar sonuç vermemişti.

Bayram Tosun’un iş arkadaşı V.T’nin (52) karısı K.T. (48), geçen ay katıldığı bir televizyon programında, Tosun’un kocası tarafından öldürüldüğünü, cesedinin de Menteşe ilçesindeki araziye gömüldüğünü söylemişti.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında polis ekipleri, V.T. ile K.T’yi İstanbul’daki televizyon stüdyosunda gözaltına almıştı. K.T’nin ifadesi üzerine, erkek kardeşi K.B. de (35) Denizli’de yakalanmıştı.

K.T. ve K.B’nin ifadeleri üzerine 26 Kasım’da Menteşe ilçesine bağlı Kozağaç Mahallesi’ndeki Hazankuyu mevkisinde dedektör köpek ve iş makineleriyle arama çalışması başlatılmış ancak sonuca ulaşılamamıştı.

Jandarmanın araştırması sonucu, bölgede 2019’da insan kemiği parçalarının bulunduğu, o dönem kime ait olduğu tespit edilemeyen kemik parçalarının kimsesizler mezarlığına gömüldüğü tespit edilmişti. Kimsesizler mezarlığından çıkarılan kemik parçaları, DNA incelemesi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Gözaltına alınan üç şüpheli ise tutuklanmıştı.

DENİZLİ (AA)