01.04.2023, Cumartesi
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Depremzedelere gönderilen yardım malzemelerini yağmaladılar

Depremzedelere gönderilen yardım malzemelerini yağmaladılar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Şubat 2023 Cumartesi - 11:44Güncelleme: 11 Şubat 2023 Cumartesi - 11:54
Depremzedelere gönderilen yardım malzemelerini yağmaladılar

Denizli’den deprem bölgesine giden ve sabıkalı olduğu bildirilen Y.Y. ile 2 arkadaşı, gönderilen yardım malzemelerini yağmaladı. Güvenlik güçleri, yüz karalarını gözaltına aldı.

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremin acısıyla kavrulurken, kara günde ortaya çıkan yüz karaları da depremzedelere gönderilen yardım malzemelerini yağmaladı. Bunlar arasında Denizli’den de bir isim yer aldı.

Her bölgeden TIR’lar ve kamyonlar ile depremden etkilenen illere yardım malzemesi taşınıyor. Ancak, depremle yaşanan asayiş boşluğundan yararlanmak isteyen kötü amaçlı kişiler ortaya çıkıp, kendilerini görevli olarak tanıtarak yardımlara çökmeye çalışıyor.

Haberin DevamıReklam

Yakalanan yağmacılar arasında Denizli’den de bir kişi yer aldı. İsminin Y.Y. olduğu bildirilen kişi, yağma suçundan 2 arkadaşıyla birlikte yakalandı. Gözaltına alınan Çivril ilçesi Yakasomak Mahallesi nüfusuna kayıtlı Y.Y.’nin sabıkalı olduğu bildirildi.

Pamukkale ilçesinde yaşadığı bildirilen Y.Y.’nin ikamet adresi olarak ailesinin yaşadığı Yakasomak Mahallesi’ni gösterdiği öğrenildi.