17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Polisten ‘bahar temizliği’ operasyonu

Polisten ‘bahar temizliği’ operasyonu

Haber Merkezi - 17 Mart 2020 Salı - 16:03 Polisten ‘bahar temizliği’ operasyonu

Muğla Emniyet Müdürlüğünce, Denizli’nin de aralarında bulunduğu 5 ilde suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit suçlarına yönelik eş zamanlı ‘Bahar Temizliği’ operasyonu düzenlendi.

A- A+

Bodrum, Milas ve Yatağan Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından Muğla merkezli İstanbul, İzmir, Aydın ve Denizli illerinde 36 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ekipler, 5 ayrı ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon sonucunda 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 pompalı tüfek, 159 adet fişek, 2.64 gram esrar, 1.50 gram metamfetamin ve 8 adet tefe borcu verilerinin listelendiği borç defteri ele geçirildi.

Ekiplerin arama çalışmalarında ayrıca zulalanmış vaziyette çelik kasalara saklanmış milyonlarca liralık çok sayıda senet ele geçirildi.

Şu ana kadar haklarında yakalama kararı bulunan 36 şüpheliden 27’si suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgütlü olarak tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit suçlamaları ile gözaltına alındı. Şüpheliler, yakalandıkları illerden Muğla’ya getirilerek, ifade ve sorgu işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

MUĞLA (İHA)