Denizlili şehit Kemal Özek’in katili terörist öldürüldü – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Denizlili şehit Kemal Özek’in katili terörist...

Denizlili şehit Kemal Özek’in katili terörist öldürüldü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 15:03Güncelleme: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 15:04
Denizlili şehit Kemal Özek’in katili terörist öldürüldü

Denizlili Uzman Çavuş Kemal Özek ile 3 silah arkadaşını şehit eden PKK’lı terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği operasyonda öldürüldü.

Buldan nüfusuna kayıtlı olan ve 9 Ağustos’taki bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş Kemal Özek ve silah arkadaşlarının kanı yerde kalmadı.

Sözcü gazetesinden Özgür Cebe’nin haberine göre, Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 4 askerimizin şehit edildiği hain saldırıya katılan ve İçişleri Bakanlığı’nın 500 bin lira para ödüllü gri kategorisinde aranan kadın suikastçı Jindar kod adlı Berjin Arşimet, önceki gün düzenlenen nokta operasyonla öldürüldü.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin tam karşısındaki Metina Vadisi ile Zap, Avaşin-Basyan bölgelerinde 17 Nisan 2022’den beri sürdürülen Pençe Kilit Harekatı’nda terör örgütü PKK’ya bir darbe daha vuruldu.

Önceki gün Zap Vadisi içindeki Kurojahro bölgesinde konumlanan Mehmetçiğe saldırı ve sızma girişiminde olduğu tespit edilen kadın terörist Berjin Arşimet, düzenlenen nokta hava harekatıyla öldürüldü.

Haberin DevamıReklam
Kadın teröristin, öldürüldüğü yerde 9 Ağustos 2023 günü güvenlik güçlerine saldırı düzenlenerek Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş, Uzman Çavuş Kemal Özek, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ile sözleşmeli er Mahmut Üçdağ’ın şehit olduğu saldırıya katılan grup içinde yer aldığı tespit edildi.

PARAMOTOR VE CANLI BOMBA EĞİTİMİ ALMIŞ

Berjin Arşimet’in, Irak’ın kuzeyindeki Duhok vilayetine bağlı Amediye kırsalındaki Gara Dağı’nda sözde Mahsum Korkmaz Akademisi’nde suikast hücresi ve sabotaj timi olarak askeri eğitim aldığı bildirildi.

İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre ve teslim olan teröristlerin teşhisleriyle kadın teröristin suikast, pusu, baskın, saldırı ve sızma gibi ağır silah eğitimi, terör örgütünün sözde havacılık birimi içinde de paramotor ve drone eğitimleri aldığı öğrenildi.

Kadın teröristin sınır bölgesinde de çok sayıda mayınlı ve el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirilen saldırılarda yer alıp şehit edilen askerlerimizin silahlarını gasp ettiği de bildirildi.