İş insanı Yasin Cinkaya’yı arama çalışmaları sürüyor – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İş insanı Yasin Cinkaya’yı arama çalışmaları...

İş insanı Yasin Cinkaya’yı arama çalışmaları sürüyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Aralık 2023 Cuma - 08:35Güncelleme: 15 Aralık 2023 Cuma - 14:07
İş insanı Yasin Cinkaya’yı arama çalışmaları sürüyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Aydın’ın Didim ilçesinden denize açılan ve bir daha haber alınamayan Denizlili iş insanını Yasin Cinkaya’yı arama çalışmaların sürdüğünü ancak henüz bir sonuç alınamadığını bildirdi.

 TIKLAYIN | Balık tutmak için teknesiyle açılan iş insanı Yasin Cinkaya denizde aranıyor

Denizlili iş insanını Yasin Cinkaya, Aydın’ın Didim ilçesinden “FBR” isimli teknesiyle balık tutmak için denize açılmış, bir süre sonra tekne başıboş halde sürüklenirken bulunmuştu. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekiplerin yaptığı kontrolde teknenin boş olduğu belirlenmiş, Cinkaya’yı bulmak için arama çalışması başlatılmıştı.

Olayla ilgili Sağlık Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Haberin DevamıReklam
“14 Aralık 2023 tarihinde saat 09.21’de, Aydın ili Didim ilçesi açıklarında Türk Arama Kurtarma Bölgesi içerisinde, üzerinde şahıs bulunmayan başıboş halde sürüklenen bir tekne olduğu ihbarının alınması üzerine olay mahalline derhal 2 Sahil Güvenlik Botu sevk edilmiştir.

Bölgeye intikal eden Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk bayraklı ‘FBR’ isimli tekne içerisinde kimsenin bulunmadığı ve teknede çanta, mont, olta takımı vb. eşyaların olduğu tespit edilmiştir.

Müteakiben yapılan araştırmada 1 şahsın tekne ile denize açıldığı bilgisine ulaşılmış, denize düştüğü değerlendirilen şahsın bulunması maksadıyla olay mahalline ilave 1 Sahil Güvenlik Uçağı, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri, 1 İnsansız Hava Aracı ve 2 Sahil Güvenlik Botu daha sevk edilmiştir.

Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde halihazırda herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Kayıp olduğu değerlendirilen şahsı arama faaliyetlerine devam edilmektedir.”