26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Başlık parası ödeyip düğün yaptığı Suriyeli...

Başlık parası ödeyip düğün yaptığı Suriyeli gelini bir daha görmedi

Haber Merkezi - 13 Ekim 2021 Çarşamba - 13:40 Başlık parası ödeyip düğün yaptığı Suriyeli gelini bir daha görmedi

Denizlili damat, 7 yıldır başlık parası ödeyip, düğün yaptığı Suriyeli gelinin dönmesini bekliyor. Konsoloslukta gözaltına alınan dini nikahlı eşini kendisiyle tanıştıranların 17 kişiyi dolandırdığını söyleyen 41 yaşındaki Ali Can, bu kişilerden şikayetçi oldu.

A- A+

Pamukkale ilçesinde yaşayan Ali Can, 2014 yılında arkadaşlarının aracılığıyla adının Fadia Dabbağ olduğunu öğrendiği Suriye uyruklu kadın ile tanıştı. Başına geleceklerden habersiz bir şekilde 20 bin lira başlık parası ödeyen Can, ailesiyle birlikte Mardin’e giderek dini nikah kıydı. Fadia Dabbağ’ı da alarak Denizli’ye dönen Can, 30 bin lira harcayarak kına gecesi ve düğün yaptı.

 

KONSOLOSLUKTA GÖZALTINA ALINDI

Düğün sonrası nikah işlemlerini tamamlamak için eşiyle birlikte İstanbul’a gittiler. Ancak, Fadia Dabbağ, Suriye Konsolosluğunda araması olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Dabbağ’ı bırakarak Denizli’ye dönen Ali Can, bir daha haber alamadı.

Süreç içerisinde Suriyeli kadın ile tanışmasına vesile olan kişilerin aynı vaatle 17 kişiyi daha mağdur ettiğini öğrenen Ali Can, Fadia Dabbağ dışındaki diğer şüphelilerden maddi zararının karşılanması için şikayetçi oldu.

Haberin DevamıReklam

7 YILDIR UMUTLA BEKLİYOR

Dini nikahlı eşinin dönmesini 7 yıldır umutla bekleyen Can, “2014 yılında araçla gidip bir şahısla görüştük. Orada başka adamla daha buluştuk. Mardin Nusaybin’den getirdik. Yaklaşık 1,5 ay kadar benim yanımda kaldı. Sonra Suriye Konsolosluğuna gittik. Orada bana Fadia Dabbağ’ın araması olduğunu söylediler. Daha sonra bu şebekenin farklı kadınları kullanarak 17 kişiyi daha mağdur ettiğini öğrendim. Şu anda davamız devam ediyor. Eşimi seviyorum ve ondan asla şüphe etmiyorum. Ona bunun zorla yaptırıldığını düşünüyorum. Geri getirmek istiyorum. Benden para pul hiçbir şey götürmedi, sadece verdiğim başlık parası var. 2014 Eylül’ün sonunda getirdim, 26 Kasım’da ise konsolosluk alıkonuldu. Şimdiye kadar ‘mahkeme bitsin’ dediler, ondan bekledim. Artık bekleyecek gücüm kalmadı. Mahkemeden öğrendiğim kadarıyla Mardin’de olduğunu duydum. Ben eşimi çok sevdiğim için tekrardan kavuşmak istiyorum” dedi.