Denizli’den Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandılar – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Denizli’den Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandılar

Denizli’den Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandılar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ağustos 2023 Salı - 16:01Güncelleme: 15 Ağustos 2023 Salı - 16:01
Denizli’den Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandılar

Denizli’de yaşayan bir grup düzensiz göçmen, Yunanistan’a kaçmak istedi. Ancak bindirildikleri lastik bot su alması üzerine karaya geri dönünce yakalandılar.

Edinilen bilgiye göre, geçici koruma kimlik belgesiyle Denizli’de yaşayan 20 düzensiz göçmen, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sisam Adası’na geçmek için organizatör oldukları belirlenen 6 kişiyle anlaştı.

Organizatörlere kişi başı bin 500 dolar ödeyen göçmenler, önceki gün kapalı kasa bir kamyonetle Aydın’ın Kuşadası ilçesine götürüldü. Dün gece saatlerinde Yılancı Burnu mevkisinde iple balıkçı teknesine bağlı olan bir lastik bota bindirilen göçmenler, kıyıdan yaklaşık 100 metre açığa çekildi.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenler, rüzgar ve dalgaların etkisiyle bindikleri lastik bot su alınca, ipi keserek karaya dönmek zorunda kaldı.

Kıyıya ulaştıktan sonra taksiye binip uzaklaşmak isteyen göçmenleri görenlerin ihbarı üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, düzensiz göçmenleri kıskıvrak yakaladı.

Gözaltına alınan düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından Denizli’ye gönderilmek üzere Aydın İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

AYDIN (İHA)