05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Denizli’den kaçırılan 2 çocuk Ankara’da bulundu

Denizli’den kaçırılan 2 çocuk Ankara’da bulundu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Ekim 2022 Pazartesi - 16:51Güncelleme: 17 Ekim 2022 Pazartesi - 18:10
Denizli’den kaçırılan 2 çocuk Ankara’da bulundu

Denizli’nin Çal ilçesinden kaçırılan biri 4, diğeri 6 yaşındaki 2 çocuk, JASAT timlerinin başarılı operasyonuyla Ankara’da bulundu. Çocukları kaçıran 2 şüpheliden birinin Suriyeli anneleri olduğu ortaya çıkarken, sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresine teslim edildiler.

Çal’da 6 yaşındaki Y.E. ve 4 yaşındaki M.B.E. 26 Ağustos’ta kaçırıldı. Yapılan ihbar üzerine İl Jandarma Komutanlığı JASAT Tİmleri kapsamlı bir çalışma başlattı. Adeta iğneyle kuyu kazan JASAT dedektifleri, kayıp çocukların Ankara’da tutulduğunu belirledi.

BAŞKENTTE BAŞARILI OPERASYON

Operasyon için bir hafta başkentte kalan JASAT timleri, Ankara Emniyet Müdürlüğü ile koordineli çalışarak, çocukları kaçıranların Suriye uyruklu anneleri 25 yaşındaki Fatema E. ile sevgilisi 25 yaşındaki Halid E.’yi düzenlenen operasyonla yakaladı. İki ay önce Çal’dan kaçırılan çocuklar, Ankara İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne teslim edildi.

Haberin DevamıReklam

CİNAYETTEN SUÇ KAYDI ÇIKTI

Y.E. ve M.B.E.’yi kaçıran şüphelilerden Halid E.’nin GBT sorgulamasında daha önce tasarlayarak adam öldürmek suçundan kaydının olduğu belirlendi.

Fatema E.’nin ise bir süre önce Türk uyruklu eşinden boşandığı, çocukların velayetinin de babaya verildiği bildirildi.

SINIR DIŞI EDİLECEKLER

Bu arada çocukları aileye vermek için para istedikleri öğrenilen Halid E. ile sevgilisi Fatema E., sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresine teslim edildi.