İlayda, Salda Gölü’nde boğuldu, kardeşi kurtarıldı – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. İlayda, Salda Gölü’nde boğuldu, kardeşi kurtarıldı

İlayda, Salda Gölü’nde boğuldu, kardeşi kurtarıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Temmuz 2023 Pazar - 08:16Güncelleme: 2 Temmuz 2023 Pazar - 08:17
İlayda, Salda Gölü’nde boğuldu, kardeşi kurtarıldı

Denizli’den ailesiyle birlikte Burdur-Yeşilova’daki Salda Gölü’ne giden kız çocuğu boğuldu. 12 metre derinlikten çıkarılan 13 yaşındaki İlayda N.K., kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İlayda ile birlikte akıntıya kapılan erkek kardeşi ise sağ olarak kurtarıldı.

Kurban Bayramı tatilinde ailesi ile birlikte Çivril ilçesinden Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’ne giden İlayda N.K., erkek kardeşi ile birlikte serinlemek için göle girdi.

Gölde bir süre kardeşiyle yüzen İlayda, akıntıya kapılarak açığa doğru sürüklendi. Sahil şeridinde bulunan cankurtaran ekiplerinin çocukların boğulduğunu görerek hemen müdahale ettiği olayda, iki çocuktan erkek kardeş kurtarılırken, İlayda gözden kayboldu.

Vatandaşlar kaybolan kızı bulabilmek için büyük uğraş verirken, 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istendi. Bölgeye sağlık, jandarma, AFAD ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri sevk edildi sevk edildi.

Olay yerine gelen Antalya Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekibi, Salda Gölü’nde yaklaşık 45 dakika süren arama çalışmasında İlayda N.K., sahilden 35-40 metre açıkta ve 12 metre derinlikte bulundu.

Sudan çıkarılıp sahile getirilen İlayda, sağlık ekibinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulans ile Yeşilova Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.