17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1...

Silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Haber Merkezi - 5 Ekim 2021 Salı - 10:17 Silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde ihalesini kaybettiği katı atık tesisini boşaltmayan işletmeci ile yeni işletmeciler arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

A- A+

İddiaya göre; Bozkurt Belediyesi tarafından ilçedeki katı atık bertaraf tesisinin işletmesini 3 yıllığına alan Murat Arat, kardeşi Yılmaz Arat ile birlikte ilçeye yerleşerek çalışmalara başladı. Sözleşmesi dolmasına ve tahliye kararına rağmen işletmeyi boşaltmaya yanaşmadı. Son olarak alınan tahliye kararının ardından belediye de tesis için yeniden ihaleye çıktı.

İhaleye giren, ancak kaybetmesine rağmen katık atık bertaraf tesisini tahliye etmeyen iki kardeş ile işletme hakkını ihaleyle alan firmanın yetkilileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın silahla kavgaya dönüşmesi sonucu av tüfeğiyle vurulan Yılmaz Arat ve Murat Arat yaralandı.

Haberin DevamıReklam

Durum ağır olan Yılmaz Arat, hastaneye götürülmek üzere alındığı ambulansta hayatını kaybederken, hayati tehlikesi bulunmayan kardeşi Murat Arat hastanede tedavi altına alındı.

Tesiste yaşanan olayın daha da büyümemesi için polis özel hareket ekipleri, bölgede önlem aldı. Polis ekipleri silahlı kavgaya karışan 8 kişiyi gözaltına aldı.

DENİZLİ (İHA)