08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Çetinkaya: Yangın yerleşim yerini tehdit etmiyor

Çetinkaya: Yangın yerleşim yerini tehdit etmiyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Ocak 2023 Salı - 20:49Güncelleme: 11 Ocak 2023 Çarşamba - 09:03
Çetinkaya: Yangın yerleşim yerini tehdit etmiyor

Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, Başkarcı Mahallesi’ndeki orman yangının devam ettiğini, ancak şu anda herhangi bir yerleşim yerini tehdit etmediğini bildirdi.

• TIKLAYIN | Başkarcı’da orman yangını çıktı

Başkarcı Dağı İsrafil Deresi mevkisinde, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Rüzgarın etkili olduğu bölgenin dağlık ve sarp olması, ekiplerin müdahalesini güçleştiriyor.

Söndürme çalışmalarına Denizli İtfaiyesi ekipleri de tankerlerle su taşıyarak destek veriyor.

Öte yandan jandarma ve polis ekipleri, bölgeye girişleri tedbir amaçlı kapattı.

ÇETİNKAYA, BİLGİ VERDİ

Yangınla ilgili bilgi veren Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, yangının saat 15.34 sıralarında çıktığını ve ekiplerin kısa süre sonra alevlere müdahale etmeye başladığını söyledi. Yanan arazinin zorluğuna dikkat çeken Çetinkaya, şöyle konuştu:

Haberin DevamıReklam

“Arazi çok sarp. Ancak karadan müdahale sürüyor. Herhangi bir yerleşim yerini tehdit eden bir durum yok. Şu anda karada örtü yangını şeklinde yaklaşık 4-5 hektar. Rüzgarın bir hakim yeri yok. Sürekli yer değiştirdiği için çok büyük yayılım söz konusu değil. Bitkisiz, ağaçsız noktaya doğru bir ilerleme yaptı. Sonra rüzgarın etkisiyle geri döndü. Şu anda karadan müdahalelerimizi yapıyoruz. Yangının çıkış nedeni konusunda henüz bilgi yok. Yıldırım da olabilir. Herhangi birinin yakmış olduğu ateş de olabilir. Doğal yayılış alanında herhangi bir yerleşim yerinde dediğimiz gibi tehdit etmiyor. En kısa sürede de kontrol altına alacağız.”

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Murat Başlı da itfaiye olarak 5 arazöz ve 4 tankerle çalışmalara destek verdiklerini kaydetti.

AFAD İl Müdürü Ali Etiz ise, bölgede koordinasyonun sağlanmasına destek olduklarını belirtti.

DENİZLİ (AA)