08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kayıp gencin kız arkadaşı “eyvah” diye...

Kayıp gencin kız arkadaşı “eyvah” diye bir ses duydum

Haber Merkezi - 14 Haziran 2022 Salı - 15:33 Kayıp gencin kız arkadaşı “eyvah” diye bir ses duydum

Denizli'nin Serinhisar ilçesinde, 9 Haziran'da ailelerinin kayıp ihbarında bulunduğu 2 gençle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kayıp gençlerden Hasan Akköse'nin kız arkadaşı, telefonda “eyvah” diye bir ses duyduğunu söyledi

A- A+

• Kaybolan 2 genç için su kuyusunda başlatılan arama çalışması sürüyor

19 yaşındaki İsmail Yalçın ve 17 yaşındaki Hasan Akköse’yle ilgili aile yakınlarının 9 Haziran akşamı kayıp ihbarı sonrası, Serinhisar ilçesi Develi Kuyusu mevkisindeki su kuyusunda dün başlatılan arama çalışması sürüyor.

KIZ ARKADAŞI İFADE VERDİ

Bu arada, kayıp gençlerden Hasan Akköse’nin kız arkadaşının da ifadesine başvuruldu. Kızın ifadesinde Akköse’nin kendisini telefonla arayarak M.A’nın ismini verdiğini, ardından ‘eyvah’ diye bir ses duyduğunu, sonra da telefonun kapandığını söylediği belirtildi.

6 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Haberin DevamıReklam

Diğer yandan, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 9 kişiden 6’sının emniyetteki işlemleri tamamlanarak, güvenlik tedbiri altında adliyeye sevk edildi.

Gençlerle telefonda son görüşmeyi yaptığı belirlenen M.A ile 2 şüphelinin ise Emniyet’teki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

OLAY

Acıpayam’da 9 Haziran’da kayıp ihbarı yapılan 2 kişiyle ilgili arama çalışmaları, kullandıkları otomobilin Serinhisar ilçesine gittiğinin tespit edilmesinin ardından bu bölgedeki ormanlık alana genişletilmişti. Terkedilmiş otomobil, parçalanmış 2 cep telefonu ve kan izleri bulunmasının ardından kayıp kişilerin son telefon görüşmesini yaptıkları belirlenen M.A. ile 8 kişi gözaltına alınmıştı.

Çapraz sorguda iki kişinin cesetlerinin Develi Kuyusu mevkisindeki su kuyusuna atıldığının belirtilmesi sonrası belirtilen bölgede arama çalışması başlatılmıştı.

DENİZLİ (AA)