05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Evora Evleri’nin çatısına çıkan işçilerin paramızı...

Evora Evleri’nin çatısına çıkan işçilerin paramızı verin eylemi

Haber Merkezi - 8 Nisan 2021 Perşembe - 21:16 Evora Evleri’nin çatısına çıkan işçilerin paramızı verin eylemi

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yapımı devam eden Evora Evleri’nde bir grup işçi, paralarını alamadıkları gerekçesiyle inşaat halindeki yapının en üst katına çıkarak eylem başlattı.

A- A+

İlçenin Yenişafak Mahallesi 648 Sokak’ta bir bölümü tamamlanan, bir bölümünde inşaatın devam ettiği Evora Evleri’nde işçiler paralarını alamadıkları gerekçesiyle eylem başlattı. İnşaat halindeki yüksek katkı yapılardan birisinin en üst katına çıkan bir grup işçi, “ya paramızı verin ya da atlayacağız” diye bağırdı.

Bunun üzerine bölgeye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İşçiler, 3 aydır maaş alamadıkları gibi bilgileri dışında tazminatsız olarak işten çıkarıldıklarını öne sürdü. Paralarını alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceğini söyleyen işçileri, bulundukları yere çıkan emniyet görevlileri 2 saatlik çabayla ikna etti. Şantiye yetkililerinin yazılı kağıt getirmesiyle de eylemlerine son verdiler.

Haberin DevamıReklam

İŞÇİLER ÇEKTİKLERİ VİDEO İLE SESLERİNİ DUYURMAK İSTEDİ

Bu arada, İHA’nın haberine göre, işçiler belli aralıklarla eylemlerinin video kaydını alarak sosyal medyaya yükledi. Videoda bir işçi, “Yer Denizli Evora Şantiyesi. Buradaki elektrik işçilerinin, yani bizlerin maaşlarını vermiyorlar. 3 aydır maaş alamıyoruz. Adamlar bizim haberimiz olmadan şantiyeden çıkışlarımızı vermişler. Bu kadar insan ev geçindiriyor, yazıktır, günahtır. Tazminatlarımızı, yıllık izinlerimizi, maaşlarımızı vermiyorlar. Biz paramızı alana kadar buradan inmeyeceğiz. Burada 10 tane işçinin maaşına göz diktiler; yazıktır, günahtır” ifadelerini kullandı.

Evora Evleri’nde 2017 yılının temmuz ayında da bir grup işçi, paralarını alamadığını öne sürerek, benzer bir eylem yapmıştı.