25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Yaşlı kadının kolundaki bileziği çekip almışlar

Yaşlı kadının kolundaki bileziği çekip almışlar

Haber Merkezi - 6 Mayıs 2021 Perşembe - 12:06 Yaşlı kadının kolundaki bileziği çekip almışlar

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, “adınız cinayete karıştı” diyerek karı-kocayı dolandıran suç şebekesinin, yaşlı kadının kolundaki bileziği de çekip aldığı ortaya çıktı.

A- A+

• “Adın cinayete karıştı” yalanıyla dolandırıcılık

Dolandırıcılık şebekesinin kurbanlarından olan İbrahim Özcan, kendisini telefonla arayıp “Adınız cinayete karıştı. Öldürülen kadının altın ve paraları sizin evde, gelen polis memuruna teslim edin” diyen kişiye 2 bilezik ve 50 bin lirayı teslim etti. Olayın dolandırıcılık olduğunun anlaşılmasıyla devreye giren Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Acıpayam İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları araştırmayla olayın failleri Metin Y. (36), Galip K. (36), Cemal G. (35) ve Bilal G.’yi (40) yakaladı.

 

‘Nitelikli dolandırıcılık’ suçundan mahkemeye sevk edilen şebekenin Denizli sorumlusu Metin Y. ve suç ortağı Galip K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 2 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Şüphelilerin son 1 ayda gerçekleştirdikleri 5 ayrı olayda 280 TL nakit, 5 tam altın, 4 bilezik ve 2 adet telefon dolandırdıkları belirlendi.

İbrahim ve Fatma Özcan çifti, yaşadıkları korku dolu anları “Telefonla aradılar. ‘Sen kimsin’ dedim. Onlar da karakoldan aradıklarını söyledi. Devamında ‘Sen ‘İbrahim Özcan mısın’ diye sordular. Evet demem üzerine ‘Bir koca karı ölmüş, altınlarla paralarını almışlar, sizin üzerinize atıyorlar. Biz sizi kurtarmak için geliyoruz. Para pul ne varsa koy’ dedi. Sonra telefonu kapattı ve 10 dakika sonra gelerek ayakkabıyla içeriye girdi. Üç yerde paramız vardı, biri benim cebimde 2’si de yatakların içerisinde. İki bilezik hanımda vardı ve hanım birini çıkardı, ikincisini çıkaramayınca kendi tutup çıkardı. ‘Ben bu paraları parmak izi için yaptıracağım ve size 15 dakika sonra getireceğim’ dedi. Ondan sonra paraları, telefonları ve kimliği aldı. Karakolu aradım, başımıza gelenleri anlattım. Dolandırıldığımı anlayınca hemen arabaya binerek karakola gittim. Salı günü jandarma beni ve hanımımı çağırdı. ‘Geçmiş olsun biz suçluları yakaladık’ dediler” sözleriyle anlattı.

Evin içerisinde kadar giren dolandırıcıya son bileziğini vermemek için direndiğini kaydeden Fatma Özcan ise, “Ayakkabılarla ev kapısını açarak girdi ve ‘arama yapacağız’ dedi. Biz de korktuğumuzdan getirdik her şeyi. Elimdeki bileziğin birini çıkardım, ‘Biri dursun ablam’ dedim. Kabul etmedi, ‘ver ben çıkarayım’ diyerek kolumdan söküp aldı” diye konuştu.