Silahlı saldırıda ölen gencin cenazesi toprağa verildi – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Silahlı saldırıda ölen gencin cenazesi toprağa...

Silahlı saldırıda ölen gencin cenazesi toprağa verildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Haziran 2024 Çarşamba - 15:48Güncelleme: 19 Haziran 2024 Çarşamba - 15:48
Silahlı saldırıda ölen gencin cenazesi toprağa verildi

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde babasıyla birlikte uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Muhammet Hüseyin Görmez'in cenazesi toprağa verildi. Gencin cenaze namazını dayısı kıldırdı.

 • TIKLAYIN | Baba oğula silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Gümüşçay Mahallesi’nde, bir araçtan açılan ateş sonucu Emrah Görmez ve oğlu Muhammet Hüseyin Görmez vuruldu. Emrah Görmez ve oğlu, silahlı saldırının ardından hastaneye kaldırıldı. Ancak, olay sırasında kendisini babasının önüne atarak siper olduğu ifade edilen Muhammet Hüseyin Görmez yapılan müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

CENAZE NAMAZINI DAYISI KILDIRDI

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu Morgunda yapılan otopsinin ardından gencin cenazesi yakınları tarafından alındı. Cenaze namazı da Alpaslan Camisi’nde kılındı. Görmez’in cenaze namazını ise imam olan dayısı Muhammet Emin Tatay kıldırdı.

Haberin DevamıReklam
Cenaze namazı öncesi cemaate seslenen Tatay, “Yüce nabbimiz ayeti kerimede buyuruyor ki: Ant olsun ki ben sizleri açlıkla, korkuyla, mallarınız ve canlarınızı eksiltmekle imtihan edeceğim. O müminler ki başlarına bir musibet geldiğinde ancak şunu derler: Allah’tan geldik, Allah’a döneceğiz. Şurada yatan merhumun dayısı olarak, doğumundan bugününe kadar şahit olan biri olarak, acısını kalbinde yaşayan biri olarak bu ayetten başka hiçbir şey beni teselli etmiyor. Yine bir başka ayet, ‘Eğer kim masum bir müminin canına kıymışsa Allah ona lanet etmiştir, ebediyete kadar o cehennemdedir. Kim bir masum insanı öldürmüşse bütün insanlığı öldürmüştür’ diyor. Ben bugün yeğenimi öldürenler için Allah’tan hidayet talebinde bulunmuyorum. Nasıl bizim evimize ateş düşmüşse, o öldürenlerin evine de bin misli düşsün, ben Allah’tan bunu istiyorum. Eğer haddimi aşıyorsam acıma, cahilliğime verin. Ölüm bizim için en büyük nasihat” dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından Muhammet Hüseyin Görmez’in cenazesi Gazioğlu Mezarlığında toprağa verildi.

DENİZLİ (İHA)