Üç kişiyi öldürdü, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Üç kişiyi öldürdü, ağırlaştırılmış müebbet hapse...

Üç kişiyi öldürdü, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Haziran 2024 Cuma - 15:15Güncelleme: 7 Haziran 2024 Cuma - 16:33
Üç kişiyi öldürdü, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, kendisinden boşanmak isteyen eşi ile onun evlenmek istediği kişiyi ve annesini öldüren sanığa mahkeme ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 44 yıl hapis cezası verdi.

Acıpayam’ın Ören Mahallesi’ndeki çifte cinayet 13 Temmuz 2022 tarihinde işlendi. Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan Emine Yalçın (38), boşanma aşamasında oldukları eşi Erdal Yalçın’dan (39) ayrılıp Acıpayam ilçesine gelerek evlilik planı yaptığı iddia edilen Mehmet Aksoy (33) ve annesi Gülperi Aksoy (51) ile birlikte yaşamaya başladı.

Eşinin izini süren Erdal Yalçın, pompalı tüfekle Emine Yalçın ve Mehmet Aksoy’u öldürdü. Rastgele açılan ateş sonucu Mehmet Aksoy’un annesi Gülperi Aksoy ise ağır yaralandı. Tedavi altına alınan anne de 15 gün sonra hayatını kaybedince, olayda ölü sayısı 3’e yükseldi.

Haberin DevamıReklam
Mahkemedeki ifadesinde olayı nasıl işlediğini anlatan Erdal Yalçın, Mehmet Aksoy’u evinin yatak odasında göğsüne av tüfeği ile 1 el ateş ederek öldürdüğünü, kaçmaya çalışan 2 çocuğunun annesi Emine Yalçın’ın ardından 1 el tüfekle ateş ettiğini, yaralı halde kapının önüne düşen eşine doğrulttuğu tüfek tutukluk yapınca bu kez üzerinde bulunan tabancayla 3 el daha ateş ederek eşini öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Olayda hayatını kaybeden anne Gülperi Aksoy’un ise kızını kurtarmaya çalışırken kurşunların hedef olduğu belirlendi.

Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar verildi. Sanık hakkında, Gülperi Aksoy’u kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, Mehmet Aksoy ve Emine Yalçın’ı öldürmek suçundan 22’şer yıl hapis cezası verildi.

DENİZLİ (İHA)