09.06.2023, Cuma
18 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Burak Durna cinayetinde beraat kararı

Burak Durna cinayetinde beraat kararı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Mayıs 2023 Pazartesi - 16:50Güncelleme: 22 Mayıs 2023 Pazartesi - 16:56
Burak Durna cinayetinde beraat kararı

Denizli’de, iki yıl önce iş dönüşü evinin önünde vurulan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Burak Durna cinayetiyle ilgili olarak yakalanıp tutuklanan şüphelinin, delil yetersizliğinden beraat ettiği bildirildi.

• Kapısının önünde öldürüldü

• Cinayetin detayları belli olmaya başladı

İlçenin Cumhuriyet Mahallesi’nde 21 Ocak 2021 günü meydana gelen olayda, işten evine dönen doğal gaz tesisatçısı Burak Durna, aynı dakikalarda işten dönen eşi Seher Durna tarafından kapının önünde kanlar içerisinde bulunmuş, kaldırıldığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti.

Haberin DevamıReklam
Durna cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, yan komşusu olan ve daha önceden aralarında husumet olduğu iddia edilen R.H. ve ona yardım ettiği ileri sürülen H.A. ve M.A. isimli arkadaşları 15 ay sonra gözaltına alınmıştı. Sorgusunda suçu kabul etmeyen R.H. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer 2 şüpheli ise karakoldan serbest bırakılmıştı.

Cinayet şüphelisi olarak cezaevinde tutuklu bulunan R.H., aradan geçen 13 ay sonra delil yetersizliğinden beraat etti. Cinayetle ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

DENİZLİ (İHA)