02.03.2021, Salı
3 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Yüksek gerilim hattında çıkan kişi akıma kapılarak öldü

Haber Merkezi - 23 Ocak 2021 Cumartesi - 22:06 Yüksek gerilim hattında çıkan kişi akıma kapılarak öldü

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yüksek gerilim hattına çıkan ve polis ekiplerinin ikna edeceği sırada elektrik akımına kapılan 44 yaşındaki Mehmet Taşkın, hastanede hayatını kaybetti. Taşkın, bir ay önce de yüksek gerilim hattı direğine yarı çıplak halde çıkmış, polisin çalışmaları sonucu ikna edilmişti.

A- A+

Olay, ilçenin Eskihisar Mahallesi’nde meydana geldi. Akşam saatlerinde Mehmet Taşkın’ın yüksek gerilim hattına çıktığını görenler, 112 acil Çağrı Merkezine bilgi verdi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Görevlilerin ikna etmeye çalıştığı Taşkın, elektrik akımına kapılarak yere düştü.

Sağlık ekibi tarafından ağır yaralı olarak Denizli Devlet Hastanesine kaldırılan Taşkın, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

• Trafik cezası yiyince soyunup yüksek gerilim hattına çıktı

YÜKSEK GERİLİM DİREĞİNE DAHA ÖNCE DE ÇIKMIŞTI

Mehmet Taşkın, 19 Aralık’ta da alkollü araç kullandığı için trafik cezası yazıldığını söyleyerek yüksek gerilim hattının bulunduğu direğe çıkmıştı. Yarı çıplak halde uzun süre direkte kalan Taşkın, müzakereci polis ve psikoloğun çabalarıyla ikna edilmişti.

DENİZLİ(İHA)