26.01.2021, Salı
9 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu

Yeni eşinden kaçıp eski eşni sığınan kadın tamirhaneye kilitlendi

Haber Merkezi - 19 Aralık 2020 Cumartesi - 10:19 Yeni eşinden kaçıp eski eşni sığınan kadın tamirhaneye kilitlendi

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yeni eşinden şiddet görüp sığındığı eski eşi tarafından bir oto tamirhanesinde alıkonulan kadın 24 saat sonra polis tarafından kurtarıldı.

A- A+

Olay, Sümer Mahallesi’ndeki Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre. Raziye S., yeni eşi Ramazan Y. tarafından darp edilince eski eşi Mehmet K.’ya sığındı. Eski eşine sığınan Saruhan, 24 saati aşkın süre boyunca sanayi içerisinde oto tamirhanesinde üzerine kapı kilitlenerek alıkonuldu. Şarjı biten çaresiz kadın, üzerine kitlenen kepenge vurarak, saatlerce yardım çığlığı attı.

Saruhan, işyerinde saatler sonra bulduğu şarj cihazı ile telefonu kullanılır hale getirdi ve 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi. Bölgeye sevk edilen itfaiye ve polis ekipleri, kilidi kırarak kepengi açtı. Saatler sonra açılan kapının arkasında valizleri ile birlikte çıkan kadının yüzündeki mutluluk dikkatlerden kaçmadı. Ekipler, alıkonulan ve sağlık durumu iyi olan kadını polis merkezine götürdü.

YENİ EŞİ DE OLAY YERİNDE GELDİ

Eşinin alıkonulduğundan habersiz olan Ramazan Y’nin, saatlerce Saruhan’a ulaşma çabası sonuçsuz kaldı. Saruhan’ın ısrarla çalan telefonunu açmasıyla durumdan haberdar olan Ramazan Y. de olay yerine geldi. Kilitli kaldığı işyerinden kurtarılan Raziye S., “Ramazan Y. ile birlikteliğim olduğu için boşandık. Beni eski eşimden kurtarmaya çalışıyordu kendince” dedi.

DENİZLİ (İHA)