29.11.2020, Pazar
3 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Yemek siparişi verdi tacize uğradı

Haber Merkezi - 25 Ekim 2020 Pazar - 12:42 Yemek siparişi verdi tacize uğradı

Denizli’de, internetten yemek siparişi veren üniversite öğrencisi, kuryenin mesajla kendisini taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

A- A+

İddiaya göre, Merkezefendi ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki üniversite öğrencisi B.M., internet üzerinden bir restorandan yemek siparişi verdi. Kuryenin adresi bulamaması üzerine B.M., kuryeye cep telefonu üzerinden konumunu gönderdi. Adrese ulaşan kurye, üniversite öğrencine siparişi teslim etti. Siparişin üzerinden 3 saat geçtikten sonra B.M.’ye kuryeden bir mesaj geldi. Cep telefonuna gelen “Selam, sen gey misin?” şeklindeki mesajla genç bir anda şaşkına döndü.

Olayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran B.M., “Siparişimden 3 saat sonra alakasız bir zamanda, ‘Selam, sen gey misin?’ şeklinde bir mesaj
atarak cinsel tacizde bulundu. Bu kabul edilebilecek, hafife alınacak, geçiştirilecek bir durum değil. Mesajın ardından sipariş verdiğim işletmeyi arayarak olayı anlattım ve kendilerini mahkemeye vereceğimi söyledim. Şikayetçi olacağımı belirttiğimde ise kurye mesaj atarak özür diledi” dedi.

“NE OLUR BİZİ ŞİKAYET ETMEYİN KARDEŞİM”

Kurye, gencin şikayetçi olmaması için gönderdiği mesajlarda ise, “Bugün ne oldu anlamadım, kusura bakmayın. Annemle birlikte çalışıyorum, özür dilerim kardeşim. Ben sipariş götürdüğüm kişiye asla sulanmam. Allah yukarıda şahittir, kardeşim kusura bakma özür dilerim. Hatamızı telafi ederiz kardeşim, kusura bakma. Biz daha yeniyiz, ne olur bizi şikayet etmeyin kardeşim” ifadelerine yer verdi.

Yaşadığı olayın şokunu üzerinden atamayan genç, karakola giderek mesajları gönderen kuryeden ve işletmeden şikayetçi oldu.

DENİZLİ (İHA)