21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Yaşlılar polisin kimlik kontrolü yaptığını görünce...

Yaşlılar polisin kimlik kontrolü yaptığını görünce çareyi kaçmakta buldu

Haber Merkezi - 22 Mart 2020 Pazar - 14:45 Yaşlılar polisin kimlik kontrolü yaptığını görünce çareyi kaçmakta buldu

Denizli’de, 65 yaş üstü yaşlıların sokağa çıkma yasağı nedeniyle semt pazarlarında kimlik kontrolü yapan polis, yaşlıları uyarıp evlerine geri gönderdi. Bazıları ise, polisi görünce kimlik göstermeden kaçtı.

A- A+

Kentte coronavirüs tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üstü yaşlıların sokağa çıkma yasağının uygulanmasına başlandı. Polis ve zabıta ekipleri yasağın eksiksiz uygulanması için yoğun çaba gösterirken, bazı yaşlı vatandaşların yasağı dikkate almayarak sokağa çıkıp gezmeleri, hatta banklarda oturmaları dikkatlerden kaçmadı.

PAZARDA POLİS KİMLİK KONTROLÜ YAPTI

Polis ekipleri, sokak ve meydanlarda yaptıkları yaşlı vatandaş denetimlerini semt pazarlarında da sürdürdü. Ekipler, semt pazarları girişinde kimlik yaşlarından şüphelendikleri şahısların kimliklerini alarak yaşlarını kontrol etti. Yaşları 65 ve üzerinde olanları pazara sokmayan ekipler, sokağa çıkma yasağını anımsatıp evlerine geri gönderdi. Bazı 65 yaş üstü vatandaşlar ise, yapılan kimlik kontrolleri sırasında önce birkaç eşya alınacağını söyleyerek içeriye girmek için şansını denedi. Kimisi ise kimlik göstermemek için çareyi kaçmakta buldu.

Pazara anne babasının ihtiyaçlarını karşılamak için gelen Kamil Çaklı, “Doğru bir uygulama, çünkü virüs hızla yayılıyor. Şu anda bende kendi anne babamın eşyalarını aldım götürüyorum. Evden çıkartmadım, herkesin de uyması lazım. Güzel bir uygulama” dedi.

Güvenlik önlemlerini üst düzeyde tutan ekipler, yaşlı vatandaşlardan 155 hattına gelen taleplerinin karşılanması için de yoğun çaba sarf etti. Ekipler, sokaklarda buldukları yaşlı vatandaşları dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulunduktan sonra evlerine geri götürdü.

DENİZLİ (İHA)