20.01.2021, Çarşamba
-5 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

Yaşlı çifti soyanlar “Avcı” operasyonuyla yakalandı

Haber Merkezi - 24 Aralık 2020 Perşembe - 18:56 Yaşlı çifti soyanlar “Avcı” operasyonuyla yakalandı

Denizli’nin Tavas ilçesinde “COVID-19 testi olmanız gerekiyor”diyerek hastaneye yönlendirdikleri yaşlı çiftin evini soyan öğrenci, fırıncı ve nakliyeciden oluşan hırsızlık çetesi, jandarmanın takibiyle yakalandı.

A- A+

İlçenin Yorga Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa N.’yi telefonla arayıp, kendisini Sağlık Bakanlığı görevlisi olarak tanıtan kişi, COVID-19 testi yaptırmaları için acil olarak Denizli Devlet Hastanesine gelmeleri gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Mustafa N., eşi ile birlikte hastaneye gitti. Çiftin evden ayrılmasının ardından içeriye giren 4 kişi, çelik kasa ve 150 bin lirayı alarak kaçtı.

113 GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜSÜ İZLENDİ

Geriye döndüklerinde soyulduklarını gören Mustafa N., hemen olayı jandarmaya bildirdi. Harekete geçen Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı ve Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT),40 gün süren çalışmada ilçede bulunan ve yol güzergâhında yer alan 113 güvenlik kamerasından elde edilen 156 saatlik görüntüyü izledi. Kaydedilen 22 bin 285 araç arasından olayda kullanılan aracın plakası belirlendi.

“AVCI”OPERASYONUYLA YAKALANDILAR

Hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin 21 yaşındaki öğrenci Yücel B., 19 yaşındaki fırıncı Burak A., ile nakliyecilik yapan 24 yaşındaki Fatih T. ve 25 yaşındaki Bayram Ç. olduğu belirlenmesinin ardından, “Avcı” ismi verilen operasyon düzenledi. Dört şüpheli kent merkezinde saklandıkları evde yakalananarak gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerin tamamlanmasının ardından adlıyaya sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları Tavas Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.