21.01.2021, Perşembe
1 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Yardım bahanesiyle geldi, kaza yapan gencin telefonunu alıp kayıplara karıştı

Haber Merkezi - 25 Aralık 2020 Cuma - 12:43 Yardım bahanesiyle geldi, kaza yapan gencin telefonunu alıp kayıplara  karıştı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Kazanın yaralanan çevredekiler yaralanan moto kuryenin yardımına koşarken, bir kişi moto kuryenin yere düşen cep telefonunu alarak kayıplara karıştı.

A- A+

Olay, ilçenin Asmalıevler Mahallesi’nde meydana geldi. Bir lokantada moto kuryelik yapan Alper Tolga Özcan, birkaç gün önce kavşakta kendisini fark etmeyen otomobil ile çarpıştı. Kazayı görenler çarpışmanın etkisiyle yaralanan Özcan’ın  yardımına koşarken, bir kişi de Özcan’ın düşen telefonunu fark etti. Telefonu alarak yaralanan Özcan’ın yanına gelen şüpheli, daha sonra telefonu Özcan’a vermeden kayıplara karıştı.

Başından geçen olayı anlatan talihsiz Alper Tolga Özcan, güvenlik kameralarını izlediği sırada durumu fark ettiğini belirterek, “Lokanta da kurye olarak çalışıyorum. Siparişimi verdikten sonra lokantaya dönmek üzere bu yolu kullandım. O anda ara sokaktan önüme araba fırlayınca kaza meydana geldi. Cebimde telefon vardı, telefon fırlayıp gitmiş. Ben kamera kaydında gördüm. Etrafımda birçok vatandaş var. şahsın biri gelerek, telefonu alıyor. Sonra benim yanıma geliyor. Elinde telefon olduğu kamera kayıtlarında belli oluyor. Bir süre sonra gidiyor. Bana ait telefonu yanıma kadar getirip, bana vermeden çekti, gitti. Yetkililerden yardım talep ediyorum. Bana yardımcı olmaya çalışan tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum. Herhangi bir vatandaş o şahsı tanıyorsa eğer bana yardımcı olmasını istiyorum” dedi.

DENİZLİ (İHA)