“Denizli vampiri” diye anıldı, kalp krizinden öldü – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. “Denizli vampiri” diye anıldı, kalp krizinden...

“Denizli vampiri” diye anıldı, kalp krizinden öldü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Ocak 2024 Cumartesi - 12:57Güncelleme: 27 Ocak 2024 Cumartesi - 12:58
“Denizli vampiri” diye anıldı, kalp krizinden öldü

Babasını öldüren, eşini ile bir başka kişiyi yaralayan ve “Denizli vampiri” olarak anılan 60 yaşındaki Ömer Soğancı öldü. Soğancı’nın kalp krizi nedeniyle öldüğü bildirildi.

Reality show tarzı haberlerin ana gündemi oluşturduğu, cinayet, vahşet haberlerinin ekranlardan bolca yayınladığı 1990’lı yıllarda Denizli’den 2 olay Türkiye gündemine oturmuştu. Bunlardan birisi 5 kişiyi alınlarına ve gözlerine çivi çakarak katleden “Çivici Katil” Süleyman Aktaş; diğeri de babasını öldüren, eşini ve bir başka kişiyi yaralayıp kan içtiği öne sürülen, bu nedenle “vampir” olarak anılan Ömer Soğancı’ydı.

1996 yılındaki olaylarda eşi Biray’ı yaralayan, kahvehanede tartıştığı Mehmet Arslan’ı boynundan ısıran, bir sonraki olayında babası Himmet Soğancı’yı öldüren Ömer Soğancı, tutuklanarak cezaevine konuldu. Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde o dönemin yasalarına göre idam istemiyle yargılanırken akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçesiyle Manisa Ruh ve Sinir hastalıkları Hastanesine sevk edildi. Hastanede yıllarca tedavi görmesinin ardından da serbest kaldı.

Serbest bırakıldıktan sonra kendi halinde bir yaşam sürdüren Soğancı, 60 yaşında öldü. Ölüm nedeninin kalp krizi olduğu bildirildi.