30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Üniversiteli Şeyda kaçırıldı, dövüldü, işkence gördü,...

Üniversiteli Şeyda kaçırıldı, dövüldü, işkence gördü, silahlı saldırıya uğradı

Haber Merkezi - 9 Eylül 2020 Çarşamba - 17:37 Üniversiteli Şeyda kaçırıldı, dövüldü, işkence gördü, silahlı saldırıya uğradı

Denizli’de, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencisi Şeyda K., eski nişanlısı tarafından kaçırıldı, dövüldü, işkenceye maruz kaldı. Yine de kurtulamayan genç kız, son olarak silahlı saldırıya uğradı, ölümün eşiğinden döndü. Saldırgan Erdem K., “adam öldürmeye teşebbüs” suçlaması ile gözaltına alınırken, üniversite öğrencisi yaşadıklarını “Bana aklınıza gelebilecek her şeyi yaptı. Burada anlatamayacağım şeyler yaşadım” diye konuştu.

A- A+

PAÜ sanat tarihi öğrencisi 25 yaşındaki Şeyda K., eski nişanlısı tarafından öldürülmek istendi. Genç kızın içinde bulunduğu otomobili kurşun yağmuruna tutan 35 yaşındaki Erdem K., JASAT timlerinin operasyonu ile yakalandı. Evi basılan, dövülen, işkence gören ve 9 gün süreyle alıkonulan üniversite öğrencisi, şimdi adalet istiyor.

“AYRILMAK İSTEDİM, KABUS BAŞLADI”

Şeyda K., Denizli Adliye Sarayı çıkışında yaşadıklarını anlatırken “2017 yılı başlarında bir sosyal medya uygulaması aracılığı ile tanıştık. O Kocaeli’de yaşıyordu, ben de Denizli’de öğrenciydim. İstanbul’da buluştuk, bir süre sonra nişanlandık. Kendisinin inşaat şirketi olduğunu söylemişti, işlerinden dolayı başının derde girdiğini öğrendim. Daha önce tecavüze yeltenme ve zorla alıkoyma suçlarından sabıkalı olduğunu öğrendim. Korktum, ayrılmak istedim. O andan itibaren kâbus başladı” ifadelerini kullandı.

“EVİME ZORLA GİRİP BURNUMU KIRDI”

Erdem K.’dan kurtulmak için memleketi Artvin’e gittiğini anlatan Şeyda K., “Fakat benim gideceğimi bir şekilde öğrenmiş. Benden önce babam ve amcam ile görüşüp onları ikna etmiş. Ben de biraz ailemin de baskısı ile tekrar barıştım. Okuluma devam etmek için Denizli’ye geldim. Burada bir arkadaşım ile ev tuttum. Daha sonra tartıştık. Beni sürekli taciz etmeyi, tehdit etmeyi sürdürdü. Tuttuğum evi değiştirmek zorunda kaldım. Kaldığım aparta zorla girerek bana saldırdı ve burnumu kırdı. Şikayetçi oldum ama tutuklanmadı. Daha sonra farklı bir adrese yerleştim. Fakat o adresi de buldu” dedi.

ÇARŞAFA SARIP KAÇIRMIŞLAR

Eski nişanlısının peşini bırakmadığını söyleyen genç kız, ev değiştirmesine rağmen yine adresini bulduğunu, kendisini sürekli tehdit ve taciz ettiğini söyleyen genç kız, eski nişanlısı tarafından kaçırılmasını şöyle anlattı:

“Avukatla görüşmek için Denizli’ye geldim. Bir arkadaşım ile birlikte aparta yerleştim. Fakat korktuğum için yanımızda bir erkek olmasını istedik. Bu yüzden bizimle birlikte kalması için Yunus T. adlı arkadaşımı çağırdım. Fakat Yunus T., Erdem K. ile daha önceden anlaşmış bunu bilmiyordum. Ben uyurken Yunus T., Erdem K’ye kapıyı açmış. Beni bir çarşafın içine dolayıp arabaya bindirdiler. O ana kadar pek kendimde değildim.

Arabanın içinde kendime geldim. Ön koltukta onun oturduğunu gördüm Aracı da adamı Furkan Ç. kullanıyordu. Yunus T. ise öndeki bir araçtaydı. Bağırmaya, yardım istemeye başladım. Sonra birden bayıldım. Başıma bir şey ile vurulduğunu düşünüyorum. Uyandığımda ortalık karanlıktı. Bagaja kilitlendiğimi anladım. Afyon’da beni bagajdan çıkardı ve arka koltuğa yanına oturttu. Yol boyunca benim konuşup, ikna etmeye çalıştı.”

Haberin DevamıReklam

“KOCAELİ’DE BİR EVDE TUTULDUM”

Erdem K.’nın kendisini Kocaeli’de bir evde alıkoyduğunu söyleyenŞeyda K., “Ellerim bağlıydı. Kaçacağım endişesi ile çözmedi. Burada bana akla gelmeyecek işkenceler yaptı. Ayaklarımı çakı ile kesti. Defalarca dövdü. Tehdit etti, aşağıladı. Burada bana yaptıklarının bir kısmını asla anlatamam. Bana aklınıza gelebilecek her şeyi yaptı. Daha önce telefon işi yapmak amacıyla bir şirket kuracağını ve şirketi benim adıma kayıt ettireceğini söylemişti. Bu şirketin işlemleri için beni dışarı çıkarmak zorunda kaldı. Ben ilk gün her dediğini yaptım. Fakat ikinci gün bankaya gittiği sırada araçtan inerek hemen polise koştum. Peşimden geleceğini biliyordum. Havaalanına giderek uçakla Trabzon’a geçtim. Orada şikâyetçi oldum. Ama her nedense yine tutuklanmadı” diye konuştu.

“CİMER’E ŞİKAYET ETTİM ÖYLE TUTUKLANDI”

Eski nişanlısının saldırıları ile ilgili suç duyurusunda bulunmasına rağmen bir türlü tutuklamanın gerçekleşmediğini söyleyen, son umut olarak CİMER’e şikayette bulunduğunu, ardından tutuklamanın geldiğini kaydeden genç kız, darp suçundan az bir ceza aldığını, kısa süre içinde denetimli serbestlikten faydalanarak dışarıya çıktığını, tehditlerini cezaevindeyken bile telefonla sürdürdüğünü söyledi.

MEKAN ÇIKIŞI SİLAHLI SALDIRIDA BULUNDU

Son olarak arkadaşları ile gittiği bir mekanın çıkışında öldürülmek istendiğini söyleyen Şeyma K. olayı şöyle anlattı:

“Arkadaşlarımız ile mekandan çıktık. Önümüzde bir araba duruyordu. İçinden biri indi. Kim olduğunu göremedim. Yüzü kapalıydı. Birden silahını çıkarıp ateş etmeye başladı. Ben çığlık atarak mekana geri kaçtım. Canımı zor kurtardım. Silahını boşalttıktan sonra hemen olay yerinden kaçtı. Ateş edenin Erdem K. olduğunu daha sonra öğrendim”

Araç sahibi Barış Ç. ise, olayı “Birden silahını çıkarıp ateş etmeye başladı. Kurşunlar benim bulunduğum tarafı isabet etti. Kapıda üç delik açıldı. Sonra hızla kaçtı” sözleriyle anlattı.

BİR AY GÖZETLEMİŞ

Genç kadının şikayeti sonrası Pamukkale Jandarma ekiplerinin Erdem Karadeniz’i takibe aldıkları öğrenildi. Jandarma Suç Araştırma (JASAT) ekipleri, olayı aydınlatmak için 78 güvenlik kamerasının 326 saatlik görüntülerini taradı. Ardından Erdem K. ile ona yardımcı olan ve 4 ayrı suçtan aranan 45 yaşındaki R.S ve 24 yaşındaki D.K adlı kadın gözaltına alındı.

Erdem K.’nın eski nişanlısını takip için onun kaldığı evin yanından bir daire kiraladığı belirlenirken, Erdem K.’nın evindeki aramalarda olayda kullandığı çeşitli araçlara ait plakalar, bir tüfek, bıçak ve balta ele geçirildi.