17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Turistleri taciz eden 2 kişi yakalandı

Turistleri taciz eden 2 kişi yakalandı

Haber Merkezi - 11 Mart 2020 Çarşamba - 17:13 Turistleri taciz eden 2 kişi yakalandı

Denizli’de 4 Çinli turisti kaldıkları otellere kadar takip edip, tacizde bulunan 2 kişi, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerinin 2 aylık takibiyle yakalandı.

A- A+

Olay, geçtiğimiz ocak ayında Pamukkale ilçesinde meydana geldi. Pamukkale’ye tatil için gelen Çinli turistleri, yaşı küçük 2 kişi kaldıkları apartlara kadar takip ederek, cinsel tacizde bulundukları ihbarı üzerine JASAT timi harekete geçti. Yaklaşık 2 aylık titiz çalışmanın sonunda, taciz olayına karışanların Y.K. (17) ve O.K. (13) oldukları belirlendi. Ardından operasyon yapan JASAT timi şahısları yakalamayı başardı.

TACİZ ANLARI ANBEAN GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Güvenlik kamerası kayıtlarında, şüphelilerin önce apart girişinde bir Çinli turisti taciz ettikleri görülüyor. Ardından daha da ileri gidip, takip ettikleri turistleri bu defa asansör kabininde tacizi sürdürüyorlar. Asansörün hareket etmemesi için şahıslardan biri bacağını kabine doğru uzatarak kapısının kapanmasına engel oluyor. Şahıslardan biri kabin içine girerken, diğeri ise gülerek dışarıda bekliyor.

Şahısların yine aynı saatlerde bu defa asansöre binmeye çalışan bir başka iki kadın turisti daha taciz ettikleri görülüyor.

DENİZLİ (İHA)