25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Midibüs devrildi, çok sayıda yaralı var

Midibüs devrildi, çok sayıda yaralı var

Haber Merkezi - 9 Haziran 2021 Çarşamba - 18:01 Midibüs devrildi, çok sayıda yaralı var

Denizli’nin Kale ilçesinde, midibüsün devrilmesiyle meydana gelen trafik kazasında çok sayıda kişi yaralandı.

A- A+

Kaza, Denizli-Muğla karayolunda meydana geldi. Kale ilçe merkezine 5 kilometre mesafede midibüs henüz bilinmeyen nedenle devrildi. O andan itibaren de karayolunda tam bir can pazarı yaşandı.

112 Acil çağrı Merkezine bilgi verilmesiyle Kale, Tavas ve Denizli merkezden çok sayıda ambulans kaza yerine sevk edildi. Ayrıca Muğla’dan da takviye sağlık ekipleri geldi.

İlk belirlemelere göre, kazada 25 kişi yaralandı. Çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi.

Devrilen midibüsün Ankara’dan Bodrum’a gitmek üzere yola çıktığı, yolcuların çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu öğrenildi.

VALİ İNCELEME YAPTI

Öte yandan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Kale Kaymakamı Abdulkadir Şahin ve Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç kaza alanına gelerek çalışmaları yerinden takip etti. Yaklaşık 2 saat boyunca devam eden çalışmalar sırasında, trafik akışı kontrollü olarak sağlandı. Devrilen araçtan çıkarılan eşyalar, belediyeye ait araca yüklenerek emanete alındı. Hurdaya dönen midibüs ise, vinç yardımıyla kaldırılarak bölgeden uzaklaştırıldı.