29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Suç makineleri JASAT operasyonuyla yakalandı

Suç makineleri JASAT operasyonuyla yakalandı

Haber Merkezi - 1 Nisan 2021 Perşembe - 16:31 Suç makineleri JASAT operasyonuyla yakalandı

Denizli’de çeşitli suçlardan kesinleşmiş toplam 57 yıl hapis cezası ile aranan 7 zanlı, JASAT’ın düzenlediği operasyonla yakalandı.

A- A+

Buldan, Bozkurt ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT timleri, 4 yıl ile 15 yıl arasında değişen kesinleşmiş hapis cezaları aranan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Şüpheliler bir süre JASAT timlerince fiziki ve teknik takibe alındı.

Haberin DevamıReklam

Düzenlenen operasyon neticesinde JASAT timleri uyuşturucu imalatı ve ticareti yapmak suçundan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan B.P. (22), zimmet ve resmi belgede sahtecilik suçundan 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan S.Ç. (57), Çocuğa cinsel istismar suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan M.Ö. (58), hırsızlık suçundan hakkında 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan O.G. (38), hırsızlık suçundan hakkında 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.K. (42), müstehcen yayınları yayımlamak suçundan hakkında 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.K. (42), hırsızlık suçundan hakkında 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.B.’yi gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 7 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DENİZLİ (İHA)