04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Sokağa çıkan genç kız kesilen cezayı gülerek karşıladı

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 09:13 Sokağa çıkan genç kız kesilen cezayı gülerek karşıladı

Denizli’de, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan genç kız, kesilen cezayı gülerek karşıladı. Ancak, GBT sorgulamasında arandığı ortaya çıkınca gözaltına alındı.

A- A+

Gece yarısından sonra Denizli – Antalya karayolunda seyreden ve içerisinde üç gencin bulunduğu ticari taksiyi fark eden motosikletli polis ekipleri, gençlerin hareketlerinden şüphelenince aracı durdurmak istedi. Takip sırasında araç sürücüsü “dur” ihtarına kayıtsız kaldı. Bunun üzerine Pelitlibağ Mahallesi Kavşağı’nda yolu kesilerek durduruldu.

Araçtan indirilen ve aşırı alkollü oldukları görülen üç gence, kısıtlamada sokağa çıktıkları için 3 bin 150’şer TL para cezası kesildi. Ceza tutanağını imzalarken gazetecileri karşısında gören 24 yaşındaki S.H. adlı genç kız ise, bir anda gülmeye başladı.

Olayı görüntüleyen gazetecinin “Kısıtlamada neden dışarıya çıktınız” sorusuna S.H., “Arkadaşıma gidiyordum. Şu an ceza yedim ve kaç para olduğunu biliyorum. Şöyle bir poz vereyim” yanıtını verdi.

Bu arada yapılan GBT sorgusunda başka bir suçtan daha arandığı belirlenen S.H., gözaltına alındı. Sivil polis ekibine teslim edilen S.H., polis merkezine götürüldü.

DENİZLİ (İHA)