10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Doktorları rehin alan seyyar satıcı hastanede...

Doktorları rehin alan seyyar satıcı hastanede dehşet yaşattı

Haber Merkezi - 16 Ocak 2022 Pazar - 19:13 Doktorları rehin alan seyyar satıcı hastanede dehşet yaşattı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde dehşet anları… Kendisine uyarı yapan iki doktoru odaya kilitleyip rehin alan seyyar satıcı, asistan doktor Osman Gazi Sağlam’ın bileğini çatlattı. Saldırgan daha sonra etkisiz hale getirildi.

A- A+

• TIKLAYIN | İki doktoru odayı kilitleyip, birini darp eden saldırgan serbest kaldı

• TILAYIN | PAÜ Hastanesinde 2 doktoru rehin alan saldırgana 8 yıl 3 ay hapis cezası

Olay dün akşam meydana geldi. İddiaya göre, hasta refakatçilerine hasta yakını olduğunu ve giriş kartını yanlışlıkla odada bıraktığını söyleyen 35 yaşındaki U.Ç., bir başka hasta yakınının kartını kullanarak hastane içine girdi. Binanın ikinci katına çıkan U.Ç., koridorda karşılaştığı çocuk sağlığı ve hastalıkları asistan Doktor Begüm Yağmur Bakkalcı ile ileteşim kurmak istedi. Ardından takip edip odasına girdi.

Bakkalcı ve odada bulunan Osman Gazi Sağlam, parfüm almak istemediklerini, servisin bu tür işler için uygun bir yer olmadığını söyleyerek, servisi terk etmesini istedi. Bunun üzerine odanın kapısını kilitleyen U.Ç., anahtarı da cebine attı. Hekimler beyaz kod vermek üzere telefona yöneldiğinde, küfürler edip, tehditler savurdu. Sağlam’ın müdahale gerektiren hastasının bulunduğunu söylemesi de saldırganın kapıyı açmasına yetmedi.

ODADA ARBEDE YAŞANDI

U.Ç. daha sonra Sağlam’a saldırdı. Çıkan arbede sırasında doktor Sağlam’ın eli çatladı. Sağlam buna rağmen mücadele ederek saldırgandan anahtarı alırken, gürültü üzerine servis personeli güvenlik ve polise haber verdi. Kapıyı açmaya çalışan güvenlik güçleri başarılı olamadı. Sağlam’ın kapıyı içeriden açmasından sonra güvenlik güçleri saldırgana müdahale ederek, etkisiz hale getirdi. Saldırganın önceki günlerde hastanenin diğer birimlerine çıkarak yine parfüm satmaya çalıştığı ortaya çıktı. Olayla ilgili Sağlam ve Bakkalcı, şikayetçi oldu.

Haberin DevamıReklam

Sağlam, olayla ilgili ifadesinde “Üç kez dışarı çıkmasını rica ettim. Kan şekeri düşen hastam vardı. Parfüm almayacağımı, hastamın durumunun kötü olduğunu, yanına gitmem gerektiğini söyledim. Bizi bırakmadı. Daha sonra hastanın kan şekerinin 400’e çıktığını öğrendim. Hastanın tedavisini zamanında yapamadık. Buna çok üzüldüm. Güvenliği aramamızı engelledi. Avazı çıktığı kadar bağırıyordu. Dışarıdan arkadaşlar sesi duyup aramışlar. Üzerimize yürüdü. Ağza alınmayacak küfürler etti. Açıkça ‘seni öldüreceğim, seni yaşatmayacağım’ diye tehdit etti. Bana saldırdı. Arbede yaşandığı sırada çantasından bir şeyler çıkarmaya çalıştığını gördüm. Bıçak olduğunu düşündüm” dedi.

“SAĞ SALİM ÇIKAMAZSINIZ” TEHDİDİ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Asistan Doktor Begüm Yağmur Bakkalcı ise, “Yataklı servis bölümünde çalışırken yanıma geldi. Beni size yönlendirdiler dedi. Hasta yakını olup olmadığını sordum, kendini ifade edemeyince çok fazla konuşmadan yanından ayrıldım. Sonra doktor odasına girdi. Parfüm sattığını söyledi. Bunun üzerine servisten çıkmasını söyledim. Doktor odasının kapısını kapatarak anahtarı cebine koydu. Üzerime doğru yürüdü. Yaptığının suç olduğunu söyledim, aldırış etmedi. Sonra Osman Gazi Sağlam’ın üzerine yürüdü. Arbede yaşandı. Bu sırada şahıs buradan sağ salim çıkamazsınız diye tehdit etti. Kapı açıldığında güvenlik müdahale etti” dedi.