17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Sahte içkiden zehirlenen 4 İranlı’dan 2’si...

Sahte içkiden zehirlenen 4 İranlı’dan 2’si öldü

Haber Merkezi - 12 Ekim 2018 Cuma - 15:33 Sahte içkiden zehirlenen 4 İranlı’dan 2’si öldü

Denizli’de kaçak üretilen alkolden için 4 İran uyrukludan 2’si kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Bu kapsamda denizli Emniyet Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarda 2 bin litre kaçak içki ele geçirildi.

A- A+

Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, yasa dışı imalathanelerden temin edildiği değerlendirilen sahte alkol kullanımı sonucunda Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne zehirlenme vakası olarak getirilen 4 İran uyrukludan 2’si öldü.

Bu olayın ardından İl emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sahte alkolü nereden temin edildiği, bandrolsüz kaçak içki satışı yapmak isteyen şahıslar ile yasa dışı üretim yapılan yerlerin tespiti için operasyonel çalışma başlatıldı.

Piyasaya sahte alkol üreterek satış yapmak isteyen şüpheli şahıslarla birlikte imalathane olarak kullanıldığı anlaşılan iki ayrı ikamet ve bir depo belirlenerek baskın düzenlendi. Yapılan aramada, bidonlar içerisinde halk sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğuracağı değerlendirilen 2 bin litre kaçak içki ile üretimde kullanılan aparatlar bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri eşliğinde gerçekleştirilen aramalarda, düdüklü tencerenin kapakta bulunan tahliye aparatının sökülerek kaçak alkolün damıtılması amacıyla farklı bir düzenek haline getirildiği de belirlendi.

Kaçak alkollü içkilere el konulurken, yakalanan 6 kişi hakkında Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet suçundan işlem yapıldı.