20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Yılbaşı öncesi sahte içki operasyonunda 10...

Yılbaşı öncesi sahte içki operasyonunda 10 adrese baskın yapıldı

Haber Merkezi - 24 Aralık 2021 Cuma - 14:51 Yılbaşı öncesi sahte içki operasyonunda 10 adrese baskın yapıldı

Denizli’de, yılbaşı öncesi sahte içki üretim ve satışına yönelik düzenlenen operasyonda 13 kişi yakalanırken, litrelerce sahte ve kaçak içki ele geçirildi.

A- A+

Denizli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yılbaşı öncesinde “merdiven altı” olarak adlandırılan yerlerde kaçak ve sahte içki üretimine yönelik operasyon düzenledi.

10 ADRESE BASKIN YAPILDI

Sahte içkilerden ölümlerin artmasına rağmen kaçak yollardan üretimden vazgeçmeyenlerin adreslerini belirleyen ekipler operasyon için harekete geçti. Kentteki 10 ayrı adrese gerçekleştirilen baskında 13 kişi yakalandı.

ÇOK SAYIDA SAHTE İÇKİ BULUNDU

Bu operasyonlarda 250 şişe ve 350 litre sahte/kaçak alkollü içki, içki yapımında kullanılan 600 litre etil alkol ve sahte içki yapımında kullanılan 750 malzeme ele geçirildi.

ANALİZLERİ YAPILDI, ÖLDÜRÜCÜ OLABİLECEĞİ BELİRLENDİ

Ele geçirilen sahte alkollü içkilerin Tütün ve Alkol Daire Başkanlığınca yapılan analiz incelemesinde, alkol yapımında kullanılan maddelerin içerik ve miktar bakımından insan sağlığı açısından zararlı olduğu, kullanılması halinde öldürücü olabileceği belirlendi.

İÇKİ SATIŞ BELGESİ OLMAYAN YERLERDEN ALMAYIN UYARISI

Bu arada, vatandaşların alkollü içkileri satış izin belgesi olan yerlerden almaları, yasal olmayan etiket, yıpranmış ve yırtık bandrollü ürünlere dikkat etmeleri, yasa dışı yollardan satış yapanların 112’ye bildirilmeleri istendi.