23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Sahte çekle dolandırıcılık yapan 7 kişi...

Sahte çekle dolandırıcılık yapan 7 kişi yakalandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Şubat 2022 Pazartesi - 17:45Güncelleme: 21 Şubat 2022 Pazartesi - 19:48
Sahte çekle dolandırıcılık yapan 7 kişi yakalandı

Denizli’de, sahte çekle alışveriş yapan ve aldıkları ürünleri hurdacılarla işbirliği yaparak satan gruba yönelik operasyon düzenlendi. Yakalanan 7 kişiden 4’ü tutuklandı.

Denizli Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sahte çekle alışveriş iddiasına yönelik çalışma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmada, şüphelilerin, inşaat malzemesi satışı yapan firmalara gittiği, alışveriş için pazarlık yaptığı, pazarlık sırasında karşılığı olan gerçek çek fotoğrafı gösterdikleri, daha sonra algı yanılması oluşturup sahte çeklerle ödeme yaptıkları belirlendi.

Haberin DevamıReklam

Şüphelilerin aldıkları inşaat malzemelerini daha sonra işbirliği yaptıkları hurdacılar üzerinden paraya çevirip haksız kazanç elde ettiklerinin belirlenmesinin ardından, operasyon için düğmeye basıldı. Denizli merkezli Manisa, Aydın ve İstanbul’da ey zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğünde işlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden 4’ü çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.