27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Polisin alkollü sürücüyle sınavı: Ciğerlerim yetmiyor...

Polisin alkollü sürücüyle sınavı: Ciğerlerim yetmiyor abi

Haber Merkezi - 29 Haziran 2021 Salı - 10:56 Polisin alkollü sürücüyle sınavı: Ciğerlerim yetmiyor abi

Denizli’de sokağa çıkma kısıtlamasında “dur” ihtarına uymayarak 10 kilometre kaçan alkollü sürücü, test yapmak isteyen polise zor anlar yaşattı. Alkollü olduğunun ortaya çıkmaması için hatalı üfleme yapan sürücü “ciğerlerim yetmiyor abi” diyerek, kendini savunmaya çalıştı.

A- A+

Pamukkale’nin Yunus Emre Mahallesi Üniversite Kavşağı’nda uygulama yapan polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden ve cadde üzerinde 43 HD 621 plakalı otomobil ile drift yapan Mürsel Z.’yi durdurmak istedi. Ancak, dur ihtarına uymayan sürücü kaçmaya başladı.

Motorize ekiplerin de katılmasıyla kaçan sürücüyü yakalamak için başlayan kovalamaca, 10 kilometre sonra Zeytinköy Mahallesi Vatan Caddesi’nde son buldu.

POLİSİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

Haberin DevamıReklam

Yakalanan sürücüye alkol testi yapmak isteye polis ekiplerinin asıl zorlu mesaisi ise bu dakikadan sonra başladı. Alkollü olduğunun ortaya çıkmaması için ardı ardına hatalı üflemeler yapan sürücü, polislere zor anlar yaşattı. “Ciğerim yetmedi. Abi vallahi billahi gelmiyor. Gerekli işlemi yapın ama bak görüyorsun, gelmedi işte” diyerek, kendini savunmaya çalıştı.

Alkolmetreye üfleyemeyince gözaltına alınarak test için hastaneye götürülen sürücü Mürsel Z., neden dur ihtarına uymadığını soran gazeteciye, “Beni hiç ünlü yapma abi. Ben zaten ünlüyüm. Üne gerek yok. Ben dur ihtarına uydum. Sadece ışığı sonradan gördüm” yanıtını verdi.

Bu arada, sürücü Mürsel Z. ile birlikte araçta bulunan Naci G. ve Süleyman Y.’ye alkollü araç kullanmak, drift atmak ve kısıtlamayı ihlal suçlarından yaklaşık 21 bin TL ceza kesildi. Alkollü sürücünün kullandığı otomobil de çekiciyle otoparka götürüldü.

DENİZLİ (İHA)