08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Patlayıcıyla kazıda yaralanınca, jandarma 8 kişiyi...

Patlayıcıyla kazıda yaralanınca, jandarma 8 kişiyi yakalandı

Haber Merkezi - 10 Haziran 2022 Cuma - 12:51 Patlayıcıyla kazıda yaralanınca, jandarma 8 kişiyi yakalandı

Denizli’nin Çivril ilçesinde, patlayıcı kullanarak kaçak kazı yapan 8 kişi, içlerinden birisinin yaralanmasıyla yakalandı.

A- A+

İlçenin Koçak Mahallesi Kızılkayalar mevkisinde hazine avına çıkan bir grup, kaçak kazı yaptıkları yerdeki kaya engelini aşmak için patlayıcı kullanmaya karar verdi. Yerleştirilen dinamit aniden patlayınca, kazı alanında bulunan İ.T. yaralandı.

Arkadaşı S.A. tarafından Çal Devlet Hastanesine getirilen İ.T. için “ateşli silah ve muhtemel patlayıcı madde izlerine benzer yaralanmaların meydana geldiği” şeklinde rapor hazırlanmasıyla devreye jandarma girdi.

Haberin DevamıReklam

Çal ve Çivril İlçe Jandarma komutanlıkları ile KOM ekiplerinin ortak operasyonuyla hastaneye gelen S.A. ve İ.T. ile birlikte A.K.A., S.G., S.B., R.A., K.B. ve S.G.’yi yakaladı.

İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler serbest bırakılırken, yaralının hastanedeki tedavisini devam ettiği bildirildi.

Bu arada, kaçak kazı çalışması yapılan bölgeye giden jandarma ekipleri, fünyeye bağlı patlayıcı olduğunu belirledi. Bunun üzerine devreye giren PAMİT ekibi, patlayıcıyı imha etti.