30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

Parmak izi bahanesiyle dolandırıcılık yapan 2 kişi yakalandı

Haber Merkezi - 15 Ekim 2020 Perşembe - 16:19 Parmak izi bahanesiyle dolandırıcılık yapan 2 kişi yakalandı

Denizli’de parmak izi bahanesiyle girdikleri evden para ve ziynet eşyası alarak çıkan 2 kişi polis tarafından yakalandı.

A- A+

Bir kişiyi telefonla arayıp kendilerini savcı ve komiser olarak tanıtan kişiler, “İzmir’de kuyumcu soygunu olmuş. Kimlik fotokopinizi olay yerine atmışlar. Biz hırsızları yakaladık. Kaçanlar yurt dışına gider. Biz seni kurtarmaya çalışıyoruz, yakalayamadığımız bir şahıs kaldı, yakaladığımız şahıslar ve kaçan kişi FETÖ’cü” dedi. Ardından kimlik bilgilerini de söyleyip güven kazandıktan sonra parmak izi için eve geleceklerini bildirdiler.

Müştekinin ikametine gelen ve kendisini komiser olarak tanıtan kişi, kandırmak ve korkutmak yoluyla yüklü miktar ziynet eşyası ile parayı alarak uzaklaştı.

Olayın polise bildirilmesiyle gerçekleştirilen takipte 2 şüpheli bindikleri otobüste ziynet eşyalarının içinde bulunduğu kutuyu açamadan ve aldıkları paraları sayamadan yakalandı.

Gözaltına alınan 2 kişi, İl Emniyet Müdürlüğünde işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.