Ot yangınını traktörüyle söndürdü – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Ot yangınını traktörüyle söndürdü

Ot yangınını traktörüyle söndürdü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mayıs 2024 Cumartesi - 14:37Güncelleme: 11 Mayıs 2024 Cumartesi - 14:39
Ot yangınını traktörüyle söndürdü

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde boş arazide başlayan ve zeytin ağaçlarını tehdit eden alevlere traktörüne takılı olan tesviye küreğiyle müdahale eden sürücü, vatandaşların da katkı vermesiyle yangının büyümeden söndürülmesini sağladı.

Yangın, ilçenin Yeniköy Mahallesi’nde meydana geldi. Boş arazideki alevleri gören İbrahim Balbay, önce muhtara haber verdi, ardından yangın noktasına gitti.

Kimsenin olmadığını gören Balbay, traktörüne takılı olan tesviye küreğini kullanarak alevlerin yayılmasını önleme çalıştı. O anlar drone kameralarına yansıdı.

Bölgeye gelen çevredeki vatandaşların çalışması, su tankerleriyle müdahale edilmesi sonucu yangın söndürüldü. bulundu. Zorlu ulaşım şartlarıyla nedeniyle güçlükle yangın alanına ulaşan itfaiye ekipleri ise soğutma çalışması yürüttü.

Başlangıçta kimsenin olmaması nedeniyle yangına kendi başına müdahale ettiğini söyleyen Balbay, “Arazide çalıştığım sırada dumanın çıktığını gördüm. Muhtara haber verdikten sonra bölgeye geldim. Traktör ile söndürmeye çalıştım. İnsanlar sonradan geldi birlikte söndürdük”

Haberin DevamıReklam
Öte yandan, yangının başlangıç noktasında bulunan sucuklar ise akıllara soru işareti getirdi. Yapılan incelemeler neticesinde yangının sucuk pişirmek isteyen kişilerin yaktığı ateş neticesinde çıktığı düşünülüyor.

DENİZLİ (İHA)