08.03.2021, Pazartesi
2 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Nurdane Nine’nin emekli maaşını çalan 3 kişi yakalandı

Haber Merkezi - 17 Şubat 2021 Çarşamba - 16:28 Nurdane Nine’nin emekli maaşını çalan 3 kişi yakalandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, odun getirdiklerini söyleyerek oyaladıkları 75 yaşındaki kadının emekli maaşını çalan 3 kişi yakalandı.

A- A+

Olay, ilçenin Yeniköy Mahallesi’nde meydana geldi. Yalnız yaşayan Nurdane S’nin evine odun yüklü bir kamyonetle gelen 3 kişi, “Biz kaymakamlıktan geliyoruz. Size odun getirdik” dedi. Kısa süren konuşmada Nurdane Nine’nin güvenini kazanan şüphelilerden ikisi konuşmaya devam ederken, birisi evin içine girdi. Yaşlı kadının bankadan iki gün önce çektiği 2 bin lira emekli maaşını aldıktan sonra da hızla uzaklaştılar.

Olaydan saatler sonra parasının yerinde olmadığını fark eden Nurdane S., jandarmadan yardım istedi. Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan Denizli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Çardak ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleriyle birlikte düzenlediği operasyonla şüphelileri belirleyip yakaladı.

7 YAŞLININ EVİNDEN HIRSIZLIK YAPMIŞLAR

Çevre iller ile yapılan görüşmede, şüphelilerin Uşak, Muğla ve Antalya illerinde de yardım bahanesiyle yaşlı vatandaşların evlerinden 35 bin TL nakit para çaldıkları tespit edildi. Jandarmadaki sorguları tamamlanan 3 şüpheli, adliyeye sevk edildi.