27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Narkotik operasyon: 25 zehir taciri tutuklandı

Narkotik operasyon: 25 zehir taciri tutuklandı

Haber Merkezi - 28 Mart 2019 Perşembe - 15:37 Narkotik operasyon: 25 zehir taciri tutuklandı

Denizli’nin Pamukkale ve Acıpayam ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında, zehir tacirlerine darbe indirildi. Yakalanan 77 kişiden 25’i tutuklandı.

A- A+

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipler, Pamukkale ve Acıpayam’da operasyon düzenledi. Para karşılığı farklı kişilerin yerleştirilerek uyuşturucu madde satışı yaptırılan bir ikameti tespit eden narkotik timler, parçalar halinde adrese getirilerek satışa hazırlanan uyuşturucu maddelerin depolandığı alanları da ortaya çıkardı.

“Torba evi” olarak tabir edilen evde yapılan aramalarda, 368 ecstasy hap ve 340 gram esrar maddesi ele geçirildi. İkametin yan tarafında yer alan ve zehir tacirleri tarafından zula amaçlı kullanılan metruk binada ise, narkotik madde arama köpekleri ile arama yapıldı. Burada da 830 ecstasy hap bulundu.

DUVAR OYUĞUNDA UYUŞTURUCU HAP

Bölgede zula yöntemiyle uyuşturucu madde gizlendiği tespit edilen başka bir adreste ise, üzeri mermer ile kapatılan balkon duvarı oyuğundan 784 ecstasy hap çıkarıldı. Yürütülen başarılı operasyonlar neticesinde yaklaşık 2 bin hap yakalandı.

ACIPAYAM’DAKİ OPERASYON

İl merkezindeki operasyonların yanı sıra Acıpayam ilçesinde bulundukları köy ve yakın arazileri kullanarak, yasa dışı kenevir eken ve esrar üretimi yapan şahısları takibe alan narkotik ekiplerince 1 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Yapılan çalışmalarda ayrıca 150 gram eroin maddesi,131 gram metamfetamin maddesi, 40 gram afyon sakızı, 150 mililitre likit esrar maddesi, 36 gram skunk maddesi, 50 gram sentetik kannobinoid maddesi ve 44 sentetik hap yakalandı.

77 KİŞİ YAKALANDI

Bu operasyonlarda, uyuşturucu madde suçlarına karışan 77 şüpheli yakalandı. Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları belirlenen 32 kişi işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi ve 25’i çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.