23.04.2021, Cuma
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Müdür’ün anonsu ile 4 dakikada 200...

Müdür’ün anonsu ile 4 dakikada 200 polis geldi

Haber Merkezi - 24 Ocak 2018 Çarşamba - 00:50 Müdür’ün anonsu ile 4 dakikada 200 polis geldi

Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in telsiz anonsuyla hareketli anlar yaşandı. Anonsu duyan 200 polis, 4 dakikada Denizli Valiliğine ulaştı. Ancak, bu hareketliliğin bir olaydan değil, bir tatbikat nedeniyle olduğu anlaşıldı.

A- A+

İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ekiplerin olaylara ne kadar hızlı müdahale edebildiğini görmek için telsizden anons yaptı. Anonsla birlikte büyük bir hareketlilik yaşandı. Emri duyan ekipler, hızla valilik önüne hareket etti. Ekipler için 10 dakikalık zaman dilimi yeterli görüldü. Ancak, çok hızlı hareket eden 200 dolayında polis, 4-5 dakika içinde valiliğe ulaştı.

Denizli Valiliği önüne gelen ekipler, herhangi bir olayla karşılaşmazken, Emniyet Müdürü Demir’i görünce uygulamanın bir tatbikat olduğunu anladı. Belirlenen süreden önce intikal eden ekipleri kutlayan Demir, “Sokaklara her zamankinden daha fazla hakim olacağız. Vatandaşlardan gelen bir ihbar sonrası en hızlı şekilde olay yerinde olacağız. Durmak, beklemek yok. Devriyeler hızlı ve seri olarak intikal edecek. Bu şehrin huzuru bizim sorumluluğumuz altında. Huzur bozanın huzurunu bozun. Vatandaş-polis işbirliğinin en güzel örneğini sergiliyoruz ve buna devam edeceğiz. Tüm ekiplere 4 dakikalık bir süre içerisinde burada olmasından dolayı mutluyum. Daha da hızlı ve seri olacağız. Hepinize teşekkür ederim. Şimdi normale dönün ve devriyelerinize devam edin. Allah yardımcınız olsun” dedi.

İl Emniyet Müdürü Demir’in bu konuşmasının ardından ekipler normal devriye görevlerine döndü.