04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Maskeyi yüzlerine değil plakaya taktılar

Haber Merkezi - 25 Ağustos 2020 Salı - 18:19 Maskeyi yüzlerine değil plakaya taktılar

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, bir sürücü yolda kırmızı ışıkta durduğu sırada 2 gencin motosikletlerinin plaka kısmına maske taktıklarını görüp, çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Gençlerin vurdumduymaz tavrı “pes” dedirtti.

A- A+

Otomobili ile trafikte seyir halinde olan Adnan Bozkurt, 2 gencin motosikletlerinin plakasının kapalı olduğunu fark etti. Kırmızı ışıkta durduğu sırada, plakaların üzerinde coronavirüs önlemleri kapsamında kullanılan maskeleri plakaya taktıklarını fark etti. Bunun üzerine Bozkurt, cep telefonu ile fotoğraf çekti ve ardından polise ihbarda bulundu.

Bozkurt, “Önce yolda dikkatimi çekti trafikte önümde ilerliyorlardı, bende kırmızı ışığı bekledim ardından bir tane fotoğraf çekme imkanım oldu. Biraz daha gençleri izledikten sonra polis ihbarda bulundum. Yüzlerinde ki maskeyi çıkarmışlar ve plakalarını kapatmışlardı hem ilginç geldi bana bu durum hem de ilk defa gördüğümden sosyal medya üzerinde paylaşmaya karar verdim. Ben paylaştıktan sonra çok fazla tepki geldi. İnşallah polislerimiz bu gençleri bularak cezalarını yazmıştır” dedi.

DENİZLİ (İHA)