Okulun köpeklerini çaldılar, yakalanacaklarını anlayınca bırakıp kaçtılar – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Okulun köpeklerini çaldılar, yakalanacaklarını anlayınca bırakıp...

Okulun köpeklerini çaldılar, yakalanacaklarını anlayınca bırakıp kaçtılar

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ağustos 2023 Salı - 12:49Güncelleme: 15 Ağustos 2023 Salı - 12:50
Okulun köpeklerini çaldılar, yakalanacaklarını anlayınca bırakıp kaçtılar

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, okulu maskotu haline gelen köpekler kimliği meçhul kişilerce çalındı. Bir süre sonra yakalanacaklarını anlayan şüpheliler, köpekleri karayolu kenarına terk edip kaçtı.

Olay, ilçenin Mehmetçik Mahallesi’nde bulunan Şenay Öztürk Anaokulu’nda meydana geldi. Birisi 7, diğeri 5 yıldır okulda beslenen Golden cinsi 2 köpeği gözlerine kestiren hırsızlar, tel örgüleri keserek okulun bahçesine girdi ve öğrencilerin maskotu haline gelen 2 köpeği alarak uzaklaştı.

Haberin DevamıReklam
Sabah geldiklerinde köpeklerin yokluğunu fark eden okul idarecileri, polise ihbarda bulundu. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameraları görüntülerinden izlerine ulaşılan şüpheliler, takip edildiklerini ve yakalanacaklarını anlayınca çaldıkları köpekleri Denizli – Antalya karayolu kenarına terk ederek kayıplara karıştı.

Yaşananlara tepki gösteren öğrenci velisi Meryem Yıldırım, okul yanında bulunan parkın çocuklar için yapılsa da artık her gece bir olay yaşanan nokta haline dönüştüğü söyledi. Yıldırım, “Bu parkı belediyemiz çocukların eğlenmesi için yaptı ama her gün burada bir taşkınlık çıkıyor. Akşam da en sonunda okulun köpeklerini çaldılar. Yetkililerden ricam buralarda önlemi alınması ve denetim yapılmasıdır. Bugün köpeği çalan, ileride çocuklara da zarar verebilir. O sebeple önlem alınmasını istiyorum. Burası anaokulu. 3, 4, 5 yaşında çocuklar var. Yetkililerden yardımcı olmaları ve taşkınlıklara önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

DENİZLİ (İHA)