Elif Irmak cinayeti davasına devam edildi – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Elif Irmak cinayeti davasına devam edildi

Elif Irmak cinayeti davasına devam edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Kasım 2023 Çarşamba - 12:29Güncelleme: 15 Kasım 2023 Çarşamba - 12:30
Elif Irmak cinayeti davasına devam edildi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, kürtaj yaptırmakla suçladığı eşini bıçakla katleden ve kendini “gaipten sesler” duyduğunu söyleyerek savunan Ahmet Emre Irmak’ın yargılamasına devam edildi.

İlçeye bağlı Pınarkent Mahallesi’nde eşini öldüren Ahmet Emre Irmak, bir kez daha hakim karşısına çıktı. Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, sanığın akıl sağlığına ilişkin Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden verilen “Olay ile sanığın ruhsal durumu arasında illiyet bağı bulunmamaktadır. Bu fiile karşı ceza sorumluluğu tamdır” ifadelerinin yer aldığı rapor dosyaya eklendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını temsilen davayı takip eden avukat, sanığın psikolojik sorunları olduğunu sadece kendisi ve ailesi iddia ettiğini belirterek, gelen rapora katıldıklarını ifade etti.

Sanık avukatı ise, rapora katılmadıklarını kaydederek, sanığın Adli Tıp Kurumuna sevkini ve tam teşekküllü bir rapor alınmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, raporun esasa etki etmeyeceği gerekçesiyle talebin reddine karar verdi.

Haberin DevamıReklam
Cumhuriyet savcısı da sanığın eşini evden çıkararak 80 metre götürdüğünü, 4 defa bıçaklayarak öldürdüğünü, babası Hikmet Irmak’a bıçakla saldırdığını, toplanan deliller çerçevesinde eşe karşı kasten öldürme suçunun sabit olduğunu ifade ederek, sanığın indirime mahal vermeden ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Cinayete kurban giden Elif Irmak’ın annesi İpek Çimen de duruşmada, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini söyledi.

Ek savunma talebi üzerine mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Pınarkent Mahallesi’nde geçen yıl kasım ayında meydana gelen olayda Ahmet Emre Irmak, eşi Elif Irmak’ı kürtaj yaptırdığı iddiasıyla öldürmüş, babasını da yaralamıştı. Cinayete kurban giden genç kadının kürtaj yaptırmadığı ortaya çıkarken, sanık kendisini “gaipten sesler duydum” diyerek savunmuştu.