04.07.2020, Cumartesi
26 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu

Kepçe operatörü doğal gaz hattını deldi: 3 işçi yaralandı

Haber Merkezi - 29 Haziran 2020 Pazartesi - 17:22 Kepçe operatörü doğal gaz hattını deldi: 3 işçi yaralandı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, kazı çalışması sırasında patlatılan doğal gaz hattından yükselen alevler nedeniyle 3 işçi yaralandı.

A- A+

Olay, 1820 Sokak’ta meydana geldi. Alt yapı çalışmalarının devam ettiği sokakta taşeron firma işçileri kepçe ile kazı yaptığı sırada doğal gaz hattına zarar verdi. İşçiler kendi çabalarıyla gaz sızıntısını kesmek istedi. Bir işçinin sızıntı oluşan boruya yaklaştığı sırada doğal gaz parlaması gerçekleşti. Bu nedenle alanda çalışan Mesut K., Murat A. ve Ünsal Ü. yaralandı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye, sağlık ve doğal gaz ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralan 3 işçiyi ambulans ile Denizli Devlet Hastanesine kaldırdı.

Polis ekiplerinin çevre güvenliği almasının ardından doğal gaz ekipleri zarar gören hattı onardı. Çığlık seslerinin ardından olay yerine geldiğini belirten Halil Aksoy, “Biz camide oturuyorduk. Bağırma sesi geldi. Bizde olay var diye koştuk geldik. Olayın olduğu yerde işçilerden biri ateşe doğru koştu, ateşe doğru koşarken yaralandı. Daha sonra ambulans ve itfaiye ekipleri geldi. Gaz kesildi, daha sonra yaralılara müdahale ettiler” dedi.

Hastaneye kaldırılan Mesut K., Murat A. ve Ünsal Ü.’nün vücudunun çeşitli yerlerinde hafif yanıkların oluştuğu ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DENİZLİ (İHA)