Kayıp olarak aranan emekli öğretmenin hastanede olduğu belirlendi – D20Haber
23.09.2023, Cumartesi
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Kayıp olarak aranan emekli öğretmenin hastanede...

Kayıp olarak aranan emekli öğretmenin hastanede olduğu belirlendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Ağustos 2023 Cumartesi - 14:59Güncelleme: 26 Ağustos 2023 Cumartesi - 15:00
Kayıp olarak aranan emekli öğretmenin hastanede olduğu belirlendi

Denizli’de, marketteki dansıyla tanınan ve kayıp olarak aranmaya başlanan emekli öğretmen Nimet İyice’nin hastanede tedavi gördüğü bildirildi.

Merkezefendi ilçesinin Akkonak Mahallesi’nde ikamet eden Nimet İyice’den haber alamayan komşuları ve yakınlarının ihbar üzerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri kapıyı açıp, içeriye girmiş, ancak evinde bulunamamıştı.

Arama çalışmalarına başlanırken, medyadaki kayıp haberini okuyan bir taksici, yolda kendisini durdurup yardım isteyen kişinin Nimet İyice olduğunu fark etti. Ardından da komşuları ve yakınlarına sevindiren bilgiyi ulaştırdı.

İyice’nin 15 gün önce akşam evinde otururken rahatsızlık yaşaması üzerine caddeye indiği, yoldan geçen taksiyi çevirerek yardım istediği ortaya çıktı. Taksicinin yardımıyla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne giden İyice’nin tedavi tedavi altına alındığı ve bu yüzden aramalara cevap veremediği belirlendi.

“BAŞINA BİR ŞEY GELMESİNDEN KORKTUK”

Nimet İyice’den haber alamadığı için durumu ekiplere bildirdiğini belirten komşusu Recep Yılancı, “Nimet Hanım, bizim yıllardır komşumuz oluyor. Belli hastalıkları olduğu için biz merak ettik. 15 gündür kendisinden haber alamadık. Hatta kapısındaki terlikler bile kıpırdamadan duruyordu. Biz yönetici ile birlikte adli makamlara başvurduk. İtfaiye, sağlık ve polis ekiplerini aradık. Savcılık izni ile kapıyı açtırdık ve içeri girdiler. Şükür olsun içeride korkulacak bir durumla karşılaşmadık. Sabah öğrendik ki hastalığından dolayı PAÜ Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alınmış. Aklıma kötü olaylar geldi. Kendisi medyatik olduğu ve çok bilindiği için başına bir şey gelmesinden korktuk” dedi.

Emekli eğitimci Nimet İyice, bir süre önce alışveriş için gittiği markette çalan müziğin ritmine uyup dans etmiş, Türkiye onu bu haliyle tanımıştı.